Cry Havoc w obrazkach

mars Galeria 6 Komentarzy

No Gravatar

Przed sylwkiem znalazłem chwilę na rozkoszowanie się procesem defoliacji nowej gry w mojej kolekcji. Walnąłem się na wyrko i rozpakowałem Cry Havoc.

cry havoc

W środku ciekawa rzecz – karton z żetonami ma wycięcie, które powinno ułatwić wyciągnięcie ich za pierwszym razem z pudła. Oczywiście zauważyłem to po tym jak łapczywie wytargałem je łapiąc tradycyjnie wyginając jeden z boków pudła.

cry havoc

W pudełku pokaźna plansza składająca się z 6 kwadratów, sporo żetonów i to co lubię najbardziej czyli figurki!

cry havoc

Jest ich po 12 sztuk w każdym z 3 rodzajów (Ludzie, Pielgrzymi i Maszyny) oraz 16 Trogów. Pomimo tego, że w ramach każdej rasy figurki są takie same, to robią bardzo pozytywne wrażenie. Dodatkowo w Cry Havoc każda rasa ma kolorową podkładkę pod figurkę, którą na początku trzeba samemu założyć.

cry havoc

W zestawie jeszcze kryształy, czyli podstawa punktowania w grze.

cry havoc

Ciężko mi powiedzieć, że zawartość warta swojej ceny, ponieważ kupiłem za bezcen :) Jakbym miał dać Rebelowe 280 zł to raczej nie bardzo, ale okolice 200 zeta jak kilku online’owych sklepach to czemu nie. Teraz zostało już tylko sprawdzić jak się w to gra. Instrukcja do Cry Havoc zaraz idzie w ruch :)

Share

Comments 6

 1. Niedawno pierwszy raz grałem i jestem bardzo zadowolony z tego, że wszedłem w posiadanie Cry Havoca. Na razie 8/10.
  Gra jest nieco ograniczająca w tym co jest możliwe do zrealizowania, ale nie aż tak, jak się spodziewałem po niektórych recenzjach.
  Tak jak na Kemecie bardzo się zawiodłem, Cry Havoc raczej zadomowi się u mnie na dłużej jako gra typu ponaparzajmy się nieco figurkami na mapie.

 2. Post
  Author

  Udało mi się przebrnąć przez instrukcję, na razie wygląda dość klarownie, wątpliwości wyjdą w praniu. Teraz muszę chętnych zwołać na testy :) Właśnie liczę na to, że się ponaparzam niekoniecznie optymalizując na każdym kroku. Ciekaw też jestem tego mechanizmu walki, który faktycznie wygląda dość nowatorsko, tylko czy nie jest przekombinowany.

 3. Warto jeszcze przejrzeć FAQ – https://www.dropbox.com/s/epxlnugt0qnfj0d/Cry Havoc FAQ PL v1.01.pdf
  W grze mogą pojawić się pewne niejasności, ale nie jest z instrukcją tak tragicznie jak to przedstawiano tu i ówdzie – jest przyzwoita.
  Mechanizm walk jest ciekawy i szybko się je rozgrywa.
  Bitew w grze jest sporo, ale nie należy się nastawiać na to, że one są celem w grze. To jest jednak w największym stopniu gra w kontrolę terytorium, a ponieważ frakcje są asymetryczne, niektórymi warto walczyć więcej, innymi mniej.

 4. Post
  Author

  Wczoraj miałem pierwsze podejście i … na razie wstrzymam się z oceną. W 2 osoby gra zajęła prawie 1:45 i sporo jeszcze doczytywałem. Zostały mi 2 niejasności, z których jedną rozwiał FAQ. Natomiast jednej rzeczy nie znalazłem: Zdarzenie – USUŃ 2 KRYSZTAŁY Z REGIONU GDZIE JEST ICH NAJWIĘCEJ – co jak są 2 takie regiony? Usunęliśmy z obu, bo inaczej kto miałby decydować komu zabieramy.

 5. Też bym tak to interpretował.
  My graliśmy na 3 osoby w naszej na razie jedynej grze.

 6. Ja przyznam się, że miałem masę wątpliwości po pierwszych 3 rozgrywkach. W pierwszej spędziłem połowę gry doczytując zasady. Druga była spokojniejsza, ale z neta szukałem podpowiedzi. W trzeciej jeszcze jakieś pojedyncze problemy się pojawiły. Później już grało się super ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *