1000 wpisów

mars Aktualności, Wspomnienia 2 Komentarzy

No Gravatar

Przypadkiem chcąc dzisiaj wrzucić kolejnego posta, gdzie bohaterami będą gry planszowe, zwróciłem uwagę na to, że wyświetliło mi w panelu okrągłą liczbę 1000 wpisów. Tak się złożyło, że ten milenijny popełnił kdsz swoim jak zwykle ciekawym postem, tym razem dotyczącym gry Domek. Dzięki, zawsze można na Ciebie liczyć! :)

Okazja ta skłoniła mnie do napisania kilku zdań o tym, co się wydarzyło od początku istnienia bloga czyli 29.01.2010 roku.

planszoholik

To wtedy pojawiła się u mnie potrzeba pisania o grach planszowych. Od tego czasu minęło prawie 7 lat i sporo się zmieniło w świecie gier planszowych, które stały się dużo bardziej popularne i dostępne. Mamy dużo więcej sklepów online i stacjonarnych, ludzi piszących czy też nagrywających filmiki o grach, miejsc gdzie można pograć, imprez planszówkowych, wydawnictw, spolszczonych tytułów i oczywiście ludzi chcących grać. Ja postarzałem się o 25%, ale planszoholizm pozostał, choć w innym wydaniu. Kiedyś przygarniałem każdą grę jaka się napatoczyła, niezależnie od tego czy była dobra i czy podobała mi się. Dzisiaj warunkiem pozostania gry na półce jest to, że jest na tyle dobra, że na pewno do niej wrócę, a nie tylko będzie stała bo jest grą planszową. W pewnym momencie (jakieś 4 lata temu) sprzedałem chyba z 70 gier z mojej kolekcji, co trochę zabolało, ale przez to teraz nie odczuwam bólu jak mam sprzedać/wymienić coś co mi nie pasuje. Co więcej można powiedzieć, że delikatnie obniżyłem swoje wymagania odnośnie poziomu skomplikowania gier, a to głównie za sprawą tego, że gram najczęściej ze swoją 9 letnią córką. Oczywiście dwa lata temu grywaliśmy w inne tytuły i nie podchodziliśmy do tych na poziomie 10+, dzisiaj natomiast sporadycznie 12+ zaczynają lądować na stole. To oznacza, że lada moment będę mógł powrócić do bardziej wymagających tytułów. Przeplatane to jest partyjkami w bardziej zaawansowane tytuły, ale nie w takim stopniu jak kiedyś. Czuję się z tym jednak bardzo komfortowo i jedyne czego mogę żałować, to że nie mam więcej wolnego czasu na granie ;)

No dobra wracam do bloga, ponieważ o nim zacząłem pisać, a zeszło na mnie.

  • Oprócz 1000 wpisów widzę 7653 komentarze co mnie również cieszy.

planszholik

  • W styczniu tego roku zmieniłem stary layout robiąc stronę responsywną. Sam często zaglądam z telefonu na różne witryny i mnie denerwowało, że trzeba jeździć po ekranie szukając odpowiednich części stron.

mobilnie

  • Mniej więcej od tego samego czasu posty pojawiają się na różnych społecznościowych mediach.

media społecznościowe

Co dalej? Jak to co! Gram jak tylko jest okazja, piszę jak tylko mam czym się podzielić. W kolejce czeka sporo gier, kilka nawet nie rozpakowanych, ale teraz to wszystko jest zbalansowane. Pamiętam, że w momencie kulminacyjnym jakieś 4,5 roku temu na półkach miałem 30 nierozpakowanych gier ponieważ nie nadążałem, żeby nawet je rozpakować. To był chory planszoholizm. Teraz jest już zdrowo :) Dobra kończę i szykuję się do wieczornej imprezy domowej. Nie będzie to nic nadzwyczajnego, bo akurat Sylwester już od jakiegoś czasu nie jest jakimś wielkim wydarzeniem w moim życiu. Z reguły służy mi tylko do uzmysłowienia, że minął kolejny rok w ekspresowym tempie. Na pewno mam jednak nadać temu wydarzeniu wydźwięk pozytywny i rozpakuję Cry Havoc, które spogląda na mnie z półki od pewnego czasu :)

Życzę przy okazji wszystkim planszoholikom udanej zabawy sylwestrowej, ale co ważniejsze to pomyślnego roku 2017. Każdy wie czego mu potrzeba: zdrowia, pieniędzy, radości, towarzystwa, gier, czasu wolnego, spokoju etc. I na koniec rada od wujka Marcina – trzeba pamiętać, że nawet jak jest źle, to na samym końcu będzie dobrze, a bilans nie musi wyjść na zero!

Share

Comments 2

  1. Dzięki za życzenia :)
    U mnie granie na sylwka było nawet :) najpierw we wsiąść do pociągu później chwilę smallworlda. może nie jakoś długo bo w pewnym momencie nie byliśmy już w stanie ustawiać znaczników :) jednak było super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *