3 pudełka – paczkomat

mars Wskazówki 3 Komentarzy

No Gravatar

Będzie krótko. Po powrocie z Gratislavii 2 tygodnie temu stwierdziłem, że zamawiam 3 gry: Jaipur, Tokaido i Splendor.

3 gry planszowe from paczkomat

Poklikałem i okazało się, że najtaniej zestaw 3 gier wyjdzie mi w sklepie smarkacz. W sumie to pierwszy raz w nim zakupy robiłem. Ciekawostką było to, że najniższe ceny były tylko wchodząc z Ceneo. W przypadku wyszukania gry na stronie cena pokazywała się wyższa, więc jakieś czary mary stosują. Dlatego też wszystkie 3 wkliknąłem właśnie przeskakując z Ceneo. Sam sklep bez rewelacji, widać że agresywny cenowo, pewnie na początek. Realizacja w sumie szybka, aczkolwiek jedna rzecz bardzo mi się nie spodobała.

Odbierając paczkę z paczkomatu okazało się, że nie jestem w stanie jej wyciągnąć. Dlaczego? Wcisnęli wszystko w gabaryt B i wielkość paczki była idealna na wysokość, jednak wnęki w paczkomacie są u wlotu na głębokości 1 cm trochę mniejsze. Przez to kurier był w stanie wcisnąć ją do środka, ale wyciągnąć już nie bardzo było jak. Walczyłem kilka minut próbując podważyć jakoś, zahaczyć na końcu etc. Nic z tego. Zamknąłem skrzynkę i zadzwoniłem na infolinię. Po 20 minutach ktoś w końcu odebrał i powiedział, że blokują skrzynkę, zgłaszają do kuriera i jak będzie to spróbuje przełożyć do większej komory jeśli będzie wolna. 6 godzin później dostałem SMSa, że paczka do odbioru. Paczka nie wyglądała z zewnątrz źle, zdziwiłem się jak mu się udało to wyciągnąć. Rozpakowałem w domu i na pierwszy rzut oka wszystko było w porządku, ale później wypatrzyłem, że Tokaido od spodu jest naderwane wzdłuż. Tak jakby ktoś mocno aczkolwiek wolno wcisnął dno, tak że się nie zgięło, ale urwało wzdłuż narożnika. Podsumowując – mogło być bardzo dobrze, ale wyszło jak zwykle – smarkacz chcąc za wszelką cenę wcisnąć się w mniejszy gabaryt przyczynił się do uszkodzenia pudełka i niesmak pozostanie. W końcu Paczkomat ma zdefiniowane wymiary, więc nie rozumiem podejścia nadawcy.

Share

Comments 3

 1. No to smuteczek :(
  Ja 2 razy miałam podobny problem z paczkomatem, a raczej z wielkością paczki, którą tam upychają. Zgłoś to do sprzedawcy.

 2. Rozumiem ból. Otrzymanie gry to radość. Otrzymanie gry uszkodzonej od razu tę radość odbiera. Swoją drogą, to bezsensowne niedopatrzenie „smarkacza”. Sklepy najczęściej mają stałą cenę na paczkomat niezależnie od gabarytu wysyłanego, więc spokojnie mogli to puścić jako C nie ponosząc dodatkowych kosztów.

  A co do paczkomatów, to ostatnio miałem jeszcze ciekawszą przygodę. Chciałem nadać paczkę, drzwiczki się otworzyły, a w środku… inna paczka. Sprawdziłem czy to nie jakieś przeterminowane coś, ale etykieta była świeża. Po rozmowie z infolinią (tu na szczęście odebrali natychmiast) konsultant zablokował felerną skrytkę, reaktywował moją etykietę po czym zdalnie zrestartował paczkomat. Przy drugiej próbie otworzyła się inna, tym razem pusta skrytka. Niemniej niesmak pozostał, bo miałem dostęp do czyjejś paczki, więc równie dobrze ktoś może mieć dostęp do mojej. A jak później udowodnię, że faktycznie do skrytki coś wsadziłem?

 3. Post
  Author

  berni faktycznie różne rzeczy z paczkomatami się dzieją. Któregoś razu dzwoni jakiś koleś do mnie i mówi, że ma moją paczkę z paczkomatu. Pytam jak to możliwe, a on że otworzyła mu się skrytka i w niej była moja paczka – zabrał ją i zauważył dopiero w domu, że na etykiecie inne dane. Na szczęście zadzwonił, więc chwała mu za to, ale różnie może się trafić. Tak czy inaczej dla mnie to nadal najwygodniejsza forma transportu, choć wczoraj żona dostała SMSa, że kurier czeka do 16 przy paczkomacie, więc widać że zaczął się sezon i brakuje skrytek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*