Konkurs półkowy

mars Konkurs 7 Komentarzy

No Gravatar

Koncepcja przyszła sama w związku przestawianiem pudełek z miejsca na miejsce i zastanawianiem się, czy małe pudełka oddzielić od dużych i umieścić w salonie wraz z książkami, czy zostawić w szafie w sypialni, gdzie mam najlepszy dostęp. Generalnie lubię zastanawiać się nad tym jak ułożyć gry, czy nie można tego zrobić lepiej, efektywniej, ciekawiej. Lubię też oglądać czyjeś kolekcje, to jak inni podchodzą do zagadnień magazynowania gier. Dlatego też jeśli ktoś zechce się podzielić tym jak to wygląda u niego, może zgarnąć nagrodę w postaci gry Sztuka Wojny z wydawnictwa FoxGames. Jeśli ktoś już ma to będzie jak znalazł na prezent mikołajkowy :)

sztuka wojny konkurs

Jutro na profilu Facebook.com/planszoholik opublikuję wpis rozpoczynający konkurs. Aby wziąć w nim udział wystarczy dodać w komentarzu zdjęcie konkursowe, pokazujące kolekcję gier i sposób ich przechowywania. Ostateczny termin zamieszczania zdjęć to 25 listopada, czyli macie na to 10 dni. Zadanie jest banalne, ale oceniane będą różne aspekty: estetyczne, racjonalizacyjne, gabarytowe i wiele innych zależnych od komisji. Regulamin jest dostępny poniżej, ale jeśli są jakieś pytania to zapraszam.

REGULAMIN

1   POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Inicjatorem, pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem nagrody w Konkursie jest planszoholik.pl (zwany dalej „Organizatorem”).
 2. Każdy Uczestnik przed wzięciem udziału w Konkursie zobowiązany jest zapoznać się z postanowieniami Regulaminu. Wyrażenie przez Uczestnika zgody na przestrzeganie Regulaminu równoznaczne jest z pełną i świadomą jego akceptacją.

2   UCZESTNICTWO W KONKURSIE

 1. Konkursu trwa w terminie od 16 listopada 2016 r. (gdy pokaże się post konkursowy na profilu www.facebook.com/planszoholik) do 25 listopada 2016 r włącznie.
 2. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie Zdjęcia konkursowego poprzez wklejenie go w komentarzu pod postem konkursowym na profilu planszoholik na Facebooku.
 3. Zdjęcie ma pokazywać jak Uczestnik przechowuje gry w domu – półki, szafy, kredensy, podłogi etc. (oczywiście z grami).
 4. Prace konkursowe oceniane będą przez jury redakcji bloga planszoholik.pl.
 5. Nagrodą do wygrania jest gra planszowa Sztuka Wojny wydawnictwa FoxGames.
 6. Z udziału w Konkursie wyłączone są osoby wchodzące w skład Komisji Konkursowej.
 7. Zwycięzca w Konkursie zostanie ogłoszony na stronie planszoholik.pl oraz na profilu www.facebook.com/planszoholik w ciągu 5 dni od momentu zakończenia Konkursu.
 8. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy wysyłając je na adres konkurs(małpa)planszoholik.pl.
 9. Nagroda zostanie wysłana bezpłatnie na terenie Rzeczypospolitej przez Organizatora w terminie do 7 dni od przesłania danych korespondencyjnych zwycięzcy.

3    POZOSTAŁE WARUNKI

 1. Publikując zdjęcie zgodnie z zasadami Konkursu Uczestnik akceptuje Regulamin oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu rozstrzygnięcia konkursu i wysyłki nagrody.
 2. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny, ani zamianie na inne produkty oraz nie ma możliwości przenoszenia nagrody na kogoś innego.
 3. Konkurs nie jest w żaden sposób wspierany, sygnowany, sponsorowany ani administrowany przez serwis Facebook.com.
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia lub późniejszego wyeliminowania z Konkursu pracy, która:
  1. Nie spełnia wymagań konkursowych.
  2. Narusza powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności prawa autorskie, prawa własności przemysłowej lub dobra osobiste osób trzecich.
  3. Narusza zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje, w szczególności zawiera treści uznane za obraźliwe, wulgarne lub nieprzyzwoite.

4    PRAWA AUTORSKIE

 1. Przesyłając Pracę konkursową Uczestnik oświadcza, że posiada pełne prawa autorskie do nadesłanej pracy.
 2. Przesyłając Pracę konkursową Uczestnik oświadcza, że zgodnie z jego najlepszą wiedzą zgłoszona Praca konkursowa nie narusza osobistych ani majątkowych praw autorskich, praw własności przemysłowej, jak również dóbr osobistych osób trzecich.
 3. Przesyłając Pracę konkursową Uczestnik udziela Organizatorowi niewyłącznej, nieodpłatnej licencji na korzystanie z Pracy konkursowej bez ograniczeń czasowych i terytorialnych na profilu www.facebook.com/planszoholik , stronie planszoholik.pl oraz na innych stronach internetowych.
Share

Comments 7

 1. Kurcze no, nie mam fejsa :) W sumie widzę, że często konkursy planszówkowe na różnych portalach są na bazie facebooka. Czy mogę założyć tylko na potrzebę konkursu?

 2. Post
  Author

  Cóż ja mogę w tej sprawie odpowiedzieć. Nie spodziewałem się „tego typu” pytań :)
  Fejsbuka każdy może mieć, a do czego go wykorzysta to już nie wnikam. Uczestnictwo w konkursie na pewno jest szczytnym celem ;)

 3. @mirex_gra
  Faktycznie wiele konkursów planszówkowych jest ograniczonych do użytkowników FB, dlatego mam poczucie, że „straciłem” już wiele gier, na które miałem ochotę ;)

  Przy okazji (aczkolwiek nie na temat) pozwolę sobie wspomnieć o pewnej rozmowie, którą odbyłem swegoa czasu z przedstawicielem jednego z polskich wydawnictw. Gadaliśmy o ewentualnym mecenacie wydawnictwa nad kolejną edycją konkursu mechanicznego. Facet powiedział wprost: „Słuchaj, konkurs jest wartościowy i mi się całkiem podoba, ale jest za trudny! To automatycznie ogranicza liczbę uczestników, a jest to parametr, na którym nam zależy. Wyjścia są dwa – albo maksymalnie uprościsz zasady i wówczas możemy się zaangażować, albo skontaktuj się z wydawnictwami, które chętnie zasponsorują nagrody, o ile warunkiem udziału w konkursie będzie polubienie ich profilu na FB”. Oba rozwiązania oczywiście odrzuciłem, więc konkurs przepadł (przynajmniej jako cykliczna zabawa), ale może w przyszłości uda mi się zorganizować jakąś kolejną odsłonę.

 4. Post
  Author

  To prawda, że zbyt wysoki poziom skomplikowania odstrasza wielu chętnych. Przez to często się rezygnuje z ambitnych zadań, zbyt wygórowanych wymagań. Czy to oznacza, że konkursy stają się płytkie? Niekoniecznie, bo to raczej zależy od zamysłu twórcy konkursu. Konkurs niewymagający zbytniego myślenia czy rozwiązywania problemów, nadal może wymagać kreatywności czy też pewnego nakładu pracy. Sam nie jestem specjalistą ani w tworzeniu, ani w uczestniczeniu w takich wydarzeniach.
  Akurat konkurs mechaniczny był świetny, choć wtedy miałem jeszcze dłuższą pauzę w blogu, więc też żałuję, że nie mogłem uczestniczyć – z drugiej strony czuję się naturalnie wykluczony z konkursu na planszoholiku ;) Tylko to był właśnie konkurs wymagający i nie do szerokiego grona.

 5. @mars
  Wydaje mi się, że akurat poziom konkursów planszówkowych jest całkiem OK. Większość wymaga kreatywności (jak Twój) lub wyszukania szeregu informacji. Wówczas lektura wpisów z rozwiązaniem jest rozrywką samą w sobie. Konkursy w stylu „Polub nasz profil na facebooku i odpowiedz na pytanie >> Jak ma na imię autor Pędzących żółwi? <<" to na szczęście margines.

 6. Też mi się wydaje, że z reguły konkursy planszówkowe czegoś od użytkownika wymagają, ale też często w zamiarze jest jakaś akcja mniej lub bardziej kreatywna, dająca jakiś wymierny wynik. Np. te zdjęcia kolekcji i półek – ja też uwielbiam zaglądać innym na półkę często celem pozazdroszczenia, takiego pozytywnego ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *