IKEA – gry planszowe wg Szwedów

mars Ogólne 0 Komentarzy

No Gravatar

W sobotę celem była IKEA – musieliśmy pooglądać rozwiązania przygotowane dla klasy średniej. Jakoś w okolicach wakacji planujemy remont, więc uznaliśmy, że przydadzą nam się pomysły na realizację naszych założeń. Szwędając się po największej IKEI w Polsce, natrafiłem na kącik z grami! Pstryknąłem kilka fotek telefonem.

ikea gry planszowe

Zestaw tradycyjnych gier planszowych

Oprócz tradycyjnych zestawów z chińczykiem, backgammonem czy warcabami w drewnianym pudełku, znalazło się tam coś ciekawszego.

Kilka lat temu przeglądając różnego rodzaju gry planszowo-manualne natrafiłem na tzw. bilard indyjski czyli Carrom. Zainteresowałem się nim również ze względu na to, że można go wykonać samemu w łatwy sposób, trochę operując w drewnie. Oczywiście zapału starczyło mi wyłącznie na przymierzenie się do wykonania :)

Mile się zaskoczyłem, gdy zobaczyłem wielki plakat pokazujący rodzica z dzieckiem grających w Carrom.

ikea gry planszowe - carrom

Tak się gra w bilard indyjski

Udało mi się odnaleźć na półce planszę wciśniętą w kartonowe pudełko, a to wszystko dla zmyłki zatytułowane LATTJO. Wycenione zostało na 139 zł co w porównaniu do wersji dostępnych w niektórych sklepach z planszówkami w cenach około 400 zł jest bardzo tanie. Wykonanie typowo ikeowe – tanio, ale dość solidnie.

ikea gry planszowe - carrom

LATTJO (a małym druczkiem dopisane carrom)

Co by było gdybym to znalazł kilka lat wcześniej? Na pewno bym kupił. A teraz? Jakoś zapał mi opadł do takich „ręcznych” gier, więc nie czuję potrzeby kupienia. Jeśli ktoś jednak myślał o tej grze, a nie chciał wydawać tak dużo kasy to myślę, że propozycja IKEI wydaje się być sensowna.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *