Konkurs mechaniczny – II edycja

kdsz Konkurs 2 Komentarzy

No Gravatar

Zapraszam do udziału w drugiej edycji konkursu mechanicznego. Edycja pierwsza, która odbyła się pod koniec zeszłego roku, obfitowała w wiele ciekawych odpowiedzi i dała mi mnóstwo satysfakcji. Dość powiedzieć, że jeden z pomysłów z powodzeniem wykorzystuję do usprawniania naszych domowych partii. Myślę, że tegoroczna edycja nie będzie gorsza (tym bardziej, że nagroda dużo fajniejsza ;) ), dlatego serdecznie zachęcam do zapoznania się z regulaminem i wymyślania odpowiedzi.

Konkurs ma charakter kreatywny. Otóż zadaniem uczestników będzie przesłanie do mnie opisu jakiejś fajnej, nieoczywistej mechaniki lub tematu gry planszowej.

Możliwości są następujące:

1. Rozwiązanie mechaniczne jakiegoś problemu.
Jeśli wymyśliliście jakiś oryginalny element mechaniki handlu, walki, ruchu itp. i chcecie się tym podzielić ze światem, to piszcie.

2. Abstrakcyjny bajer mechaniczny.
Wpadliście na pomysł jak można nietypowo wykorzystać karty? A może macie pomysł na mechanikę kostkową inną niż wszystkie? A może jeszcze coś innego? Zachęcam do podzielenia się Waszymi pomysłami.

3. Homerule.
Opracowaliście ciekawego homerula do jakiejś istniejącej gry? Opiszcie jak działa i co zmienia w rozgrywce.

4. Oryginalne zastosowanie istniejącej mechaniki.
Znacie ciekawą abstrakcyjną mechanikę, którą można nietypowo wykorzystać by podkręcić tematyczność gry? Chętnie o tym poczytam.

5. Przetematowanie.
Być może znajdzie się wśród Was osoba, która potrafi nadać „Splendorowi” czy „Namiestnikowi” temat w jakikolwiek sposób powiązany z mechaniką. Gier bez fabuły jest na rynku cała masa, więc nie ograniczajcie się wyłącznie do tych dwóch najczystrzej wody sucharów ;)

Punkty 1-4 są identyczne jak przed rokiem. Nowością jest punkt 5, w którym stawiamy na wyobraźnię.

Ważna sprawa – Wasze rozwiązania mechaniczne wcale nie muszą być sprawdzone. Nie muszą działać. Liczy się wyłącznie kreatywność.

Na odpowiedzi czekam do 31 października 2015 roku, do godziny 23:59. Zgłoszenia (opatrzone nickiem) proszę wysyłać na adres kdsz@gazeta.pl

Ze wszystkich odpowiedzi jednoosobowe i nieomylne jury wybierze najciekawszą. Zwycięzca konkursu otrzyma od sponsora (czyli mnie) bon podarunkowy na kwotę 100zł. Bon zakupię w sklepie internetowym wskazanym przez zwycięzcę. Z mojego śledztwa wynika, że takie bony posiadają następujące sklepy internetowe (kolejność alfabetyczna): Bard, Gamiko, Grabaty, Planszak i Rebel. Dodatkową opcją są stacjonarne sklepy Casualgaming i Planszomania.

Najciekawsze odpowiedzi pozwolę sobie opublikować na łamach planszoholika.

Nauczony doświadczeniem chciałbym podkreślić jedną rzecz – nie jest to konkurs dotycząc prototypów! Proszę nie wysyłać pełnych gier Print and Play!

———

Regulamin Konkursu

1. Konkurs jest prowadzony na łamach serwisu planszoholik.pl

2. Konkurs trwa od momentu opublikowania postu dot. Konkursu do dnia 31.10.2015 r. do godz. 23:59 (czasu polskiego)

3. Przystępując do Konkursu uczestnik automatycznie akceptuje regulamin Konkursu i potwierdza jego znajomość.

4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

5. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

6. Konkurs polega na przesłaniu na adres mailowy kdsz@gazeta.pl pracy konkursowej w zakresie opisanym powyżej. Pracę/prace należy podpisać nickiem.

7. Każdy uczestnik może przysłać dowolną liczbę propozycji zgodnych z zakresem zadania konkursowego.

8. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania najciekawszych propozycji zgłoszonych do Konkursu na łamach serwisu planszoholik.pl

9. Nagrodą w Konkursie jest bon na kwotę 100zł, do zrealizowania we wskazanym przez zwycięzcę sklepie internetowym (Bard, Gamiko, Grabaty, Planszak lub Rebel) lub stacjonarnym (Casualgaming, Planszomania).

10. Zwycięzcę wyłoni jednoosobowe jury.

11. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 18.11.2015r. na łamach serwisu planszoholik.pl. Dodatkowo zwycięzca zostanie powiadomiony o swoim sukcesie przez osobną wiadomość e-mail.

12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie nagrody z winy osób trzecich.

Share

Comments 2

  1. Post
    Author

    Dodatkowe info dla uczestników!

    Zgłoszenia konkursowe zawierające zastrzeżenie, że pomysły w nich zawarte nie mogą być wykorzystywane przez osoby trzecie, nie będą brały udziału w konkursie. Po pierwsze – nie ma sposobu, żebym Wam to zagwarantował, a po drugie kłóci się to z ideą konkursu, który w zamyśle jest miejscem do wymiany i prezentacji Waszych pomysłów. Jeśli ktoś w przyszłości z nich skorzysta, to tylko będzie to dobrze świadczyło o Waszej kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *