Dobble, czyli jak rozruszać sztywne towarzystwo

oskardes Dla dzieci, Humor, Imprezy, Recenzje, Rozgrywki 4 Komentarzy

No Gravatar

Dobble to szybka imprezowa gra, idealna jako przerywnik do mocniejszych tytułów w weekendy, jaki i na spotkania imprezowe. Grać w nią mogą 2 do 8 osób, dolna granica wieku to 4 lat. Cena gry waha się między 47-60 zł. Zasady gry  są banalne, jest bardzo krótka, bo 5 do 10 minut, a czasem nawet krócej. W Polsce grę wydał Rebel, a jej projektantami są Denis Blanchot. Mechanika gry opiera się na spostrzegawczości i refleksie graczy.

Dobble

W pudełku znajdziemy:

* instrukcje, która jest bardzo krótka, dobrze napisana
* 55 kart w kształcie koła, a na każdej karcie znajduje się  8 symboli.

dobble1

Zasady gry (jeden z kilku wariantów):

1. Tasujemy wszystkie karty i rozdajemy każdemu graczowi po jednej karcie. Resztę kładziemy na stos kart na środku.
2. Na 3 przewracamy stos kart na drugą stronę (stroną z symbolami  na górze). Teraz każdy szuka podobnego symbolu na karcie, UWAGA: jest tylko jeden symbol podobny z twoją kartą i kartą na stosie. Symbole są różnej wielkości, czasem przesunięte o jakiś kąt.
3. Jeśli udało nam się znaleźć symbol, to szybko mówimy go na głos i jak najszybciej bierzemy tę kartę na rękę. Ale uwaga, kto pierwszy ten lepszy. Jeśli druga osoba znajdzie też symbol na swojej karcie, to bierze ją pierwsza osoba,która znajdzie symbol i powie głośno i zabierze kartę.

4. Kto zdobędzie najwięcej kart wygrywa.

dobble 2

Moja ocena:

Gra mi się bardzo podoba. Ma ogromny potencjał, bo może rozgrzać graczy przed trudniejszymi tytułami. Ogromnym plusem jest czas gry oraz ilość osób, jaka może w nią grać. Jest regrywalna, bo nie oszukujmy się jeśli ktoś z nami wygra, normalne, że chcemy mu dokopać. Metalowe, małe pudełko pozwala nam przenosić grę wszędzie, a w dodatku dobrze chroni karty. Karty są trochę za cienkie, jeszcze w dodatku rzucamy się na karty :), ale uważam, że jeśli się dba o karty to nic nie trzeba robić. Koszulek na karty raczej nie kupimy, ponieważ raczej nie znajdziemy na nie odpowiedniego rozmiaru ;) (kształt koła). Gra jest szybka, ma aż  6 trybów gry, a w dodatku możemy zrobić konkurs, więc pod względem znudzenia, gra na pewno nam się nie znudzi. Gra jest doskonała na wieczory przy piwie, jak i na spotkania w gronie rodzinnym. Gra dostaje ode mnie 5/5 punktów. Pozdrawiam, do usłyszenia.

Share

Comments 4

  1. Dobble polecam zawsze i wszystkim. Grałem z 3latkami i dorosłymi. Moja ulubiona wersja to wciskany – każdy bierze po 5 kart na rękę, gramy w 3-4 osoby i wciskamy karty innym graczom – śmiechu co nie miara, tylko karty się czasem pogną :)

  2. Zgadzam się, to zdecydowanie najlepszy wariant. Szczególnie jak jest więcej niż 5 osób. 2 pierwsze tryby to często rozgrzewka przed GŁÓWNĄ MŁÓCKĄ!

  3. Dobble to super gra imprezowa, którą można wytłumaczyć w 30 sekund, rozegrać partię w 3 minuty i grać w kółko przez 30 minut. Dobble przekonało mnie do tego, że zdecydowanie warto mieć jakąś grę imprezową w swojej kolekcji.

  4. Tak!!! to jest mega gra imprezowa. Na tyle nieskomplikowana, że swobodnie gramy w domu z niespełna 5-letnią córką. Ubaw po pachy. Nie nudzi się – a to duża zaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *