GRY PLANSZOWE -GENEZA

osadnik ... a gry planszowe, Humor, Ogólne 8 Komentarzy

No Gravatar

robb-chess-board

W serialu Gra o Tron widać jak Robb Stark gra w zaawansowaną wersję Hammer of the Scots :)
Na pięknej materiałowej mapie, przypadkiem trochę większej niż stół, przestawia figury reprezentujące rody i ich armie. Jak widać zabił matce ze 2 korpusy, bo wkurzona nawet nie może spojrzeć na planszę, gdy on planuje kolejny ruch…

Swoją drogą zastanowiło mnie to, czy taka mapa to wytwór wyobraźni scenarzysty lub autora czy też faktycznie w średniowieczu dowódcy posługiwali się takimi pomocami w wojnie. Jeśli ktoś zna jakiegoś historyka sztuki wojny, niech da znać.

A tymczasem Robb wykona niechybnie swój ostatni ruch ;)

Share

Comments 8

 1. Zainspirowany tym wpisem osadnika zapodałem sobie serial i w ciągu trzech dni pochłonąłem dwa sezony… Ogląda się to świetnie a dodatkowo inaczej spojrzałem wreszcie na „Grę o Tron” w sensie planszówki, która dotąd była jakąś abstrakcją dla mnie jeżeli chodzi o fabułę. Mam wielką ochotę w to zagrać. Egzemplarz od kilku lat leży nierozdziewiczony i przechodzi z rąk do rąk. Był to niegdyś prezent urodzinowy dla naszego kolegi Grigorija ale nie było nigdy motywacji, żeby zagrać. Teraz ją mam i chętnie wyzwę na pojedynek nie tylko prawowitego władcę gry- Grigorija ale i innych śmiałków, którzy będą mieli na tyle odwagi żeby się ze mną zmierzyć. Kto chętny?

 2. Ja bym chętnie zagrał, odmówiłem już grania ze znajomymi, bo przy GOT było zdecydowanie za dużo negatywnych emocji, ale z nieznajomymi, bez zbędnych dodatkowych napięć i emocji – mogę spróbować :)

 3. Świetny serial, ale w tajemnicy, tak między nami, zdradzę Ci, że do książki się nawet nie umywa :) a planszowa Gra o Tron to jedna z tych gier, w które zawsze chciałem zagrać, niestety nigdy nie było okazji.

 4. Popieram, książka o wiele lepsza:) Ale to chyba standard, ekranizacje często zawodzą czytelników.
  Zdarzała mi się czytać książki czy oglądać ich ekranizacjami, na podstawie których są planszówki. Gra się wtedy zupełnie inaczej, bardziej klimatycznie ;)
  Szczególnie jeśli chodzi o Lovecrafta i HwA :)

 5. Zatem muszę spożyć cały trójpak- serial, gra, książka!!!

  @Chemik- masz miejsce przy planszy,
  @Kolo- wierzę, że przy sprzyjających wiatrach i dla Ciebie się znajdzie :)

 6. Post
  Author

  chciałem przypomnieć, że gra jest u mnie. Ostatni odcinek sezonu wciagnięty, trzebaby coś rozegrać pókismy rozgrzani!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *