Konwent NiuCon we Wrocławiu

Stanley Aktualności, Imprezy, Ogólne 4 Komentarzy

No Gravatar

Niniejszym informuję, że planszoholik.pl objął patronatem wydarzenie kulturalne „NiuCon”, które będzie miało miejsce we Wrocławiu w dniach 9-11 sierpnia 2013 roku. Poniżej informacje od organizatora tej imprezy. Od ponad pięciu lat staramy się umożliwić naszym gościom aktywne rozwijanie ich zainteresowań. Jako jedni z nielicznych stawiamy na mocno rozwinięty program dla młodych. Sądzimy, że to właśnie oni najbardziej potrzebują takich imprez – aby rozwijać się i integrować z ludźmi o podobnych poglądach.

Czas imprezy wypełniliśmy setkami godzin prelekcji, warsztatów, pokazów i konkursów poświęconych szeroko pojętej fantastyce, grom (planszowym, fabularnym, bitewnym, karcianym, konsolowym), LARPom (czyli teatrowi wyobraźni bez scenariusza), mandze, anime, muzyce i ogólnej kulturze azjatyckiej oraz serialom. Dodatkowo organizujemy konkurs Cosplay, w którym uczestnicy muszą jak najdokładniej odwzorować wygląd postaci, a także koncerty, pokazy sztucznych ogni, zawody i gry sportowe, sale artystyczne i projekcyjne.

Pierwszym potwierdzonym gościem na naszej imprezie będzie pan Takeshi Yokota – CEO w firmie Executive Offer. Przedstawi uczestnikom problemy i możliwości rynku pracy w Japonii, podzieli się ciekawostkami dotyczącymi życia w Kraju Kwitnącej Wiśni i swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi naszego kraju, a także da pokaz japońskiej kaligrafii. Spotkanie z nim będzie z pewnością bardzo ciekawym doświadczeniem.

Ze względu na szeroką tematykę – każdy znajdzie coś dla siebie, a uczestnicy naszych imprez przyjmują kolejne edycje NiuConu z coraz większym entuzjazmem. Można to zauważyć dzięki wzroście liczby chętnych – na poprzedniej edycji gościło aż ok. 1500 osób. Warto dodać, że jako grupa, proszeni jesteśmy przez innych organizatorów o organizowanie bloków o tematyce Azjatyckiej na ich imprezach tj. Coolkon, Dni Fantastyki czy Polcon 2012.

Link do strony informacyjnej Niucon http://niucon.pl/glowne-informacje/

Share

Comments 4

 1. Tegoroczny NiuCon odbędzie sie w dniach 9 – 11 sierpnia, jak zawsze we Wrocławiu.
  Od końca września już mamy uruchomioną stronę internetową(http://niucon.pl/), za pomocą której możecie zarówno zapisać się jako helperzy(http://niucon.pl/helperzy/), gżdacze(http://niucon.pl/gzdacze/), techniczni(http://niucon.pl/obsluga-techniczna/), a także zgłosić stoisko(http://niucon.pl/wystawcy/), jak i atrakcje(http://niucon.pl/dodaj_atrakcje/). Warto dodać, że na tę chwilę mamy już ponad 200h atrakcji, jednak nie wszystkie są dodane na stronie. Zgłoszenia na Cosplay ruszą w maju. Zapraszamy również do udziału w Cover Music Festial (http://niucon.pl/cover-music-festival/).
  Rezerwacje, które są prowadzone przez system rezerwacji Rezerwix (http://rezerwix.pl/), już trwają i będą zamykane 2 sierpnia 2013r. Jak zwykle – nie ma limitu miejsc. Ceny wejściówek:
  Pełna wejściówka: 40zł
  Piątek: 20zł
  Sobota: 25zł
  Niedziela: 10zł
  Można zakupić koszulki konwentowe i kubeczki, których wzory pojawią się na dniach.
  Pierwszym potwierdzonym gościem jest Takeshi Yokota z firmy Executive Offer(http://executiveoffer.com/) mieszkający od kilku lat Polsce. Spotkanie z panem Yokotą będzie owocowało w ciekawostki o Japonii, jak Japończyk widzi nasz kraj oraz da pokaz kaligrafii japońskiej. Z chęcią opowie też jak wyjechać do Japonii i jak znaleźć tam pracę.

  Będziecie również mogli wypróbować i zagrać na starych konsolach w pokoju Retrogralni (http://retrogralnia.pl/).
  Na konwencie pojawią się też premiery:
  Pierwszą z nich jest Zakochany Tyran(Koisuru Boukun) tom 2 od wydawnictwa Kotori (http://kotori.pl/).
  Na NiuConie będzie miał również koncert znanego Japońskiego artysty. Kogo? W sobotę (13 kwietnia) o godzinie 19:00 informacja pojawi się na fanpage’u Konwentu (https://www.facebook.com/KonwentNiuCon).
  Dodatkowo polecamy z zapoznaniem się z FAQ dla rodziców (http://niucon.pl/faq/).

  Zapraszamy!

 2. Ziemianie!

  Przybywam podbić Waszą planetę. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na wyzwanie, bo kiedy przybędę – nie będzie litości.

  Każdy z Was może być świadkiem mojego lądowania! Dzięki mojemu tęczowemu majestatowi, który zmieścić się w moim ciele nie może, będzie to niezłe show. Jak chcecie, to możecie zarezerwować sobie miejsce (w systemie Rezerwix.pl za marne 40 złotych za całą imprezę) albo przyjechać bez rezerwacji – miejsca starczy dla wszystkich – nie stawiam żadnych limitów. Nawet dla tych, którzy zbyt boją się mojej potęgi, aby zostać na miejscu przez trzy dni. Każdego dnia będziecie się mogli napawać moją tęczowością za inną cenę:

  • piątek – 20zł
  • sobota – 25zł
  • niedziela – 10zł

  A same rezerwacje trwają do 2 sierpnia.

  Jeżeli chcecie zapewnić nam dodatkowe atrakcje – zgłoszenia trwają do 26 lipca.
  Będę wyrozumiały – tym, którzy zrobią choć jedną atrakcję, zwrócę połowę kosztów. Takiej oferty nie możecie przegapić. Więcej informacji dla waszych jednobarwnych, ludzkich umysłów możecie znaleźć na stronie: http://niucon.pl/dodaj_atrakcje/.

  To nie koniec mojego orędzia!
  Rekrutuję własną armię! Jeżeli chcecie się wyrwać z waszego bezbarwnego świata i przejść na stronę kolorów – zgłoście się jako helper lub gżdacz! Każde z nich ma do odegrania nieocenioną rolę.
  Macie czas do 26 lipca włącznie!
  Pomóżcie mi szerzyć moją tęczową rewolucję!
  Dla odważnych umieściłem więcej informacji na:

  • Helperzy (http://niucon.pl/helperzy/)
  • Gżdacze (http://niucon.pl/gzdacze/)

  Dla tych, którzy pragną wielbić moją tęczowość na wyższym poziomie, przygotowałem dodatkowe fanty, które możecie zamówić przez system Rezerwix.pl w cenach:

  • Koszulka NyanCata: 35zł
  http://niucon.pl/wp-content/uploads/2013/05/koszulka_n5podglad2-e1367396099299.png
  • Kubek: 25zł
  http://niucon.pl/wp-content/uploads/2013/06/kubek_mini.jpg
  • Koszulka TacNyana (rodziny się nie wybiera…): 35zł
  http://niucon.pl/wp-content/gallery/gadzety/koszulka_n5tacnayn_logo.png

  Kilka człowieków, którzy pomagają mi w moim przewrocie chciało Wam również przekazać, że rozpoczęły się zapisy na:

  • Cosplay – i trwają do 2 sierpnia – regulamin i formularz na stronie (http://niucon.pl/cosplay-zgloszenia/ ).
  • Cover Music Festiwal – również do 2 sierpnia – formularz (http://niucon.pl/cover-music-festival/). Przypominają również, że muzyka nie musi być azjatycka, a układy pokrywające się z oryginałami. Twierdzą, że to po prostu dla świetnej, muzycznej zabawy.

  Mam też dla Was konkurs – niespodziankę. Potrzebuję dla mojej maskotki – NyanCatki – siostrę.
  Ślijcie więc zdjęcia swoich strojów TacNaynek na info.niucon@gmail.com, a ta z Was, która spodoba mi się najbardziej, uzyska darmowe wejście na oglądanie mojej inwazji – w tym stroju, oczywiście. Macie czas do 26 lipca.

  Przygotujcie się – nadchodzę!
  Nyan Cat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *