Sigismundus Augustus- premiera gry

Stanley Aktualności, Imprezy, Ogólne 4 Komentarzy

No Gravatar

Już 21 grudnia br. odbędzie się premiera nowej gry Fabryki Gier Historycznych- Sigismundus Augustus. Poniżej kilka informacji od wydawcy na temat tejże premiery, jak i samej gry.

     Fabryka Gier Historycznych oraz Klub Gier Planszowych AGRESOR działający przy Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na „Weekend z Fabryką Gier Historycznych”, w ramach którego odbędzie się oficjalna premiera gry „Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae”. Gra zostanie zaprezentowana 21 grudnia o godz. 16:00 w Starej Kotłowni na Wydziale Inżynierii Środowiska PW.

     Oprócz oficjalnej premiery najnowszej gry FGH w trakcie „Weekendu z Fabryką Gier Historycznych” odbędzie się wiele ciekawych atrakcji. Poniżej przedstawiamy pełny program tego wydarzenia:

Piątek (21 grudnia):

16:00 – premiera gry „Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae”

16:30 – wolne granie w tytuły FGH, w tym przede wszystkim w „Sigismundus Augustus”

20:30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy

Sobota (22 grudnia):

11:00 – pokaz i nauka gry w „Sigismundus Augustus”

11:00 – pokaz i nauka gry w „Teomachię”

13:00 – turniej „Teomachii”

15:00 – pokaz i nauka gry w „W Zakładzie. Lubelski Lipiec ’80”

18:00 – oficjalne zakończenie „Weekendu z Fabryką Gier Historycznych” połączone z loterią upominków od wydawnictwa

     Wszystkie spotkania odbędą się na Wydziale Inżynierii Środowiska PW przy ul. Nowowiejskiej 20 (wejście główne od strony ul. Nowowiejskiej) w Starej Kotłowni.

     W trakcie „Weekendu z Fabryką Gier Historycznych” będzie można nabyć gry FGH i porozmawiać z ich autorami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu!

     Rzeczpospolita szlachecka w najlepszym wydaniu! Pokieruj jednym z magnackich rodów walcząc o potęgę i wpływy w jednym z największych mocarstw XVI wiecznej Europy.

     Dróg do celu jest wiele. Możesz wykazać się żołnierską fantazją, wejść na ścieżkę polityki zagranicznej i pozyskać potężnych sojuszników z innych państw Europy lub też zyskać sławę i poparcie na sejmach decydując o wewnętrznej polityce Rzeczpospolitej. Nie zaniedbuj jednak kultury – stań się mecenasem sztuki, przyjmując pod swoją opiekę artystów, którzy będą wychwalali Twój ród w swoich nieśmiertelnych dziełach.

     W walce o tytuł pierwszego magnata Rzeczpospolitej będziesz miał licznych konkurentów. Czy sprostasz wyzwaniu i osiągniesz wieczną chwałę oraz stałe miejsce w historii Rzeczpospolitej?

     Akcja gry „Sigismundus Augustus” zaczyna się w 1548 r. od objęcia rządów przez Zygmunta Augusta. Kończy się zaś śmiercią monarchy w 1572 r. W tym czasie graczom przyjdzie decydować o najważniejszych sprawach państwowych dotyczących wewnętrznej sytuacji kraju oraz roli Polski na arenie międzynarodowej.

     Gra oparta jest na dwóch głównych mechanikach (licytacja oraz worker placement), które znakomicie oddają klimat XVI wiecznej Polski. W trakcie swojej rundy gracze będą wysyłać klientów swojego rodu, aby wykonywali dla nich najróżniejsze sprawy: od prowadzenia zaciągu, poprzez pozyskiwanie ważnych osobistości i stronników, aż po zagraniczne misje dyplomatyczne. Mechanika licytacji zostanie natomiast wykorzystana podczas rozgrywania kolejnych sejmów, na które szlachta była zwoływana przez panującego władcę. Gracze, w trakcie trwania szlacheckich zjazdów, dzięki pozyskanemu poparciu posłów, senatorów oraz króla, będą walczyć o obsadzenie najważniejszych urzędów w państwie. Zadecydują również o uchwaleniu, lub nie, najistotniejszych dla ówczesnych dziejów RP ustaw. Nie będzie to jednak czysta gra, w której niejednokrotnie złoto odegra istotną rolę w pozyskaniu poparcia.

     W „Sigismundus Augustus” występuje także element walki. W grze funkcjonują 3 rodzaje jednostek: piechota, husaria i artyleria. Dzięki użyciu prywatnych armii gracze będą mogli skutecznie zaszkodzić innym graczom porywając ich sprzymierzeńców, grabiąc ich majątek lub też dokonując zajazdu na dwór znienawidzonego rodu.

Tytuł:  Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae.

Autorzy: Adam Kwapiński, Michał Sieńko

Rodzaj gry: strategiczna Ilość graczy: 3 – 5

Wiek: 12+ Czas gry: 90 – 180 min Premiera: 21 grudnia 2012

 

Share

Comments 4

  1. A mi się podoba, bo jeszcze nigdzie tego newsa nie czytałem :)

    Że tak zacytuję, „mają rozmach, …” – podoba mi się taka premiera gry, brakuje mi tego typu eventów na Gratislavii (i w ogóle we Wrocławiu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *