W Dobble to nawet żona zagra ;)

rzaba Dla dzieci, Recenzje 9 Komentarzy

No Gravatar

Moja żona nie gra ze mną w gry… Jak ją zmuszę (czyt. wybłagam) bo akurat chce sobie przypomnieć zasady oraz potrenować taktykę przed grą ze znajomymi (Brass, Power Grid, Age of Empires 3) to zagra i da mi łupnia ale tak sama z siebie to nie ma ochoty nigdy. Gdy kupowałem King of Tokyo (tekst się właśnie ‚smaży’ o tej fajnej grze) to brakowało mi 3 funty w zamówieniu do darmowej wysyłki wiec ‚rzuciłem’ się na Dobble za 10.39 funta – najlepiej wydane 10.39 funta od dłuższego czasu, serio ;).

Dobble to bardzo prosta, karciana gra imprezowa – zasady można opisać jednym zdaniem: znajdź 2 identyczne symbole na 2 różnych kartach (zawsze jest tylko jeden wspólny) i krzyknij nazwę tego symbolu. W zależności od mini-gry (mamy ich 5 różnych) oddajemy wtedy swoją kartę lub zabieramy obie na rękę… i to w zasadzie wszystko bo celem jest właśnie pozbycie się wszystkich kart lub zebranie ich jak najwięcej w zależności od minigry w którą gramy. Cały koncept wydaje się bardzo prosty i wcale nie emocjonujący ale w to naprawdę trzeba zagrać żeby zrozumieć moc tej prostej gierki.

Tylko jeden element jest wspólny na dwóch różnych kartach

 

Wracając do żony to okazało się, że z jakichś dziwnych względów nie da się jej pokonać nawet jeśli z dzieciakami gramy wszyscy na jednego – żona domaga się wiec non-stop ‚jeszcze jedna partyjka, jeszcze jedna partyjka’, a ja idę na rzeź za każdym razem i  nawet nie jest blisko żeby wygrać… spostrzegawczość to nie jest chyba moja mocna strona.

Nie jest łatwo 'wyhaczyć' takie same symbole ;)

 

Podsumowując: za takie pieniądze (pamiętajcie że tam gdzie mieszkam jest to równowartość 4 bochenków lepszego chleba lub 2 piw w pubie) to jest to po prostu zakup obowiązkowy!!! Oczywiście jest to tylko gra imprezowa, rodzinna ale czasami mamy przecież ochotę powygłupiać się z dzieciakami, a dzięki Dobble naprawdę możemy miło spędzić te kilkanaście minut (nie zalecam tej gry w większych dawkach). Grę dostajemy w szykownej puszce (wydanie Asmodee ale to Rebelowskie też chyba jest w puszce), jakość kart jest szczerze powiedziawszy taka sobie, są po prostu bardzo cienkie wiec nie wydaje mi się aby długo wytrzymały z moimi dziećmi. Najważniejsze, że żona zadowolona i na dodatek wygrywa. Polecam!

Share

Comments 9

 1. Jedyną wadą tej gry jest jakość kart, bo w wydaniu wersji PL również są cieniutkie. Poza tym gra w swoim gatunku 6/6. Mnóstwo smiechu!

 2. jakiś czas temu do Świata Gier Planszowych była dołączona reklamówka tej gry czyli takie Dobble mini. Nawet taka uproszczona wersja pokazała, że wcale nie jest łatwo znaleść pary :)

 3. Post
  Author

  jak w to gram to czasami wydaje mi się że jest błąd w druku bo nie da sie znaleźć 2 takich samych symboli nawet po 5 minutach gapienia się na karty…

 4. Polskie wydanie również jest zapuszkowane. Pojawiło się poprawione Dobble. Zmieniono kilka symboli, np. wyleciał jeden z napisów a pojawił się żółwik.
  Dzieciaki lubią grać, choć nie lubią przegrywać :)

 5. Niedawno powstała strona http://dobblemania.pl/ na której możecie wygenerować własne karty do gry w dobble. Niestety, nie ma jeszcze wszystkich opcji, które zostały zaplanowane… ale strona sukcesywnie jest rozwijana. Zapraszamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *