Pudełek jeszcze więcej

mars Galeria, Wskazówki 9 Komentarzy

No Gravatar

Kilka dni temu zasiadając do Ora et Labora i rozrzucając żetony na stole przypomniałem sobie, że jakiś czas temu zrobiłem kilka pudełek do żetonów w Le havre. Tak się złożyło, że Sofia dostała w prezencie zestaw grubych papierów kolorowych w ponad 20 kolorach, które idealnie nadawały się do tego celu – typów żetonów jest więcej niż w Le Havre. Niestety, ale zarekwirowałem papier do własnych celów wymieniając go na naklejki i inny papier w mniejszym formacie. Wszystko było w pełni uczciwe i obie strony były zadowolone. Bazowałem na wymiarach poprzednio wykonanych pojemników: 6 x 5 x 3 cm. Tym razem wszystko poszło juz znacznie sprawniej.

Najpierw przygotowałem 11 wycinanek:

Gry planszowe - Ora et Labora

Później po prostu skleiłem:

Uzupełniłem żetonami:

Zapakowałem do strunowców i dalej do pudła:

Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest to, że po ustawieniu na półce w pionie i ponownym wyciągnięciu, wszystko jest w nienaruszonym stanie i gotowe do gry. Szybko, łatwo i skutecznie.

Share

Comments 9

 1. To się trochę napracowałeś, ale wartość dodana jest zawsze czymś ważnym :) Ja poszedłem na łatwiznę i jeśli chodzi o Le Havre oraz Ora et Labora wybrałem coś takiego:
  http://imageshack.us/photo/my-images/826/oraetlabora.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/252/lehavre.jpg/

  Za to niegdyś, kiedy jeszcze mi się chciało ciąć i kleić przez kilka godzin, zmontowałem z tektury modelarskiej pojemniki do Agricoli. Ale to też tylko dlatego, że akurat Palmer podesłał projekt do wykonania, więc połowa roboty już była:
  http://imageshack.us/photo/my-images/19/agricolaw.jpg/

 2. Post
  Author

  Coś podobnego jak te pudełka z Leroy’a czy Castoramy mam w Caylusie, ale nie pasuje mi to o tyle, że później nie mam patentu na sensowne wyciąganie elementów z tego. Wolę jakieś osobne pojemniki na każdy z elementów, z którego łatwiej wszytko wysypać nie robiąc bałaganu, którego staram się uniknąć.
  A te pudełka moje to mniej niż godzinka i w miarę przyjemna.

 3. No ja z tych pojemników nie wykładam na planszę. Po prostu każdy w trakcie gry bierze ile potrzebuje ;-)

 4. Post
  Author
 5. Ja do Agricoli zaopatrzyłem się w pudełko wędkarskie. Ma wyoblone dno, więc nie ma problemu z wyciąganiem elementów nawet z dna. A jaka oszczędność miejsca na stole!

  http://cf.geekdo-images.com/images/pic1229824_lg.jpg

  Pudełko pudełkiem, ale wciąż nie znalazłem sposobu ułożenia elementów w taki sposób, by udało mi się domknąć wieko…. Dwa kilo drewna i tektury a pudełko takiej sobie średniej wielkości. Bez sensu…

 6. Ja też sobie pudełka porobiłem do Le Havre i Ora et Labora, tylko moje są robione metodą ORIGAMI i niestety nie wykorzystałem do tej produkcji kolorowych kartek ale za to mam też wieczka i mogłem spokojnie wywalić woreczki strunowe :)

 7. Wczoraj w Auchan wpadł mi w oko niewielki sorter. ponieważ koszt < puszka Coli nie zastanawiałem się długo. Efekt: elegancko zapakowany Caylus.

  https://dl.dropbox.com/u/5196036/plansze/caylus_pud1.JPG
  https://dl.dropbox.com/u/5196036/plansze/caylus_pud2.JPG

  Przegródki są naprawdę niewielkie i mimo dłuższych poszukiwań na półce nie znalazłem odpowiednika o większych przegródkach. Do Caylusa jak znalazł, ale kompletu do BSG muszę jeszcze poszukać.

 8. rodzina zarosnie brudem, zamiast kawy będziecie pić ciepłą wodę, ale szybki setup zrównoważy te drobne niedogogności!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *