Orszak Bachusa w akcji II

poooq Ogólne 7 Komentarzy

No Gravatar

Uff, dwa tygodnie pracy po godzinach i oto: -TADA!- przedstawiam wersję Orszaku na Zun Tzu!

Opanowanie podstaw xml’a oraz trochę dłubania w grafice zaowocowało grywalną betą mojego projektu przygodowo-taktycznej planszówki.

Na szybko wrzucę kilka screenów z krótkim opisem.

Widok początkowy na stół wielkości metra kwadratowego: stos kart zdarzeń, trzy stosy płytek heksagonalnych, cztery pionki dla czterech graczy oraz pole startowe Wozu Bachusa.

 

Gracze zajmują lokacje przy Bachusie, występują: czerwony Satyr, zielona Nimfa,  niebieska Wyrocznia i żółty Cieniogłos.

 

Pierwsza tura, tasujemy karty zdarzeń i losujemy jedną z nich…

Niefart, wpadła karta Suszy, jeśli każdy gracz nie przewróci się na niebieskim polu specjalnym, na polach czarnych pojawią się potwory o nieznanej sile… Fart w tym że jak na razie czarnych pól jeszcze nie ma… W tej rundzie każdy gracz losuje i wykłada heks dwuczęściowy.

 

Jako pierwszy wylosowany został podwójny żółty łańcuch imprezujących cieniogłosów: z każdego pola można zebrać żeton o losowej wartości (od 1 do 3).

Przeskok w czasie o 2 tury: kilka pól profanum, Kraniec Świata i pole Bestii Tartaru nie wróżą łatwego losu Orszakowi…

 

Kolejnym elementem do opracowania jest klarowna instrukcja: myślę, że do końca przyszłego tygodnia będzie gotowa.

Chętni do beta testów są proszeni o podesłanie mi swoich maili, wyślę na nie pliki do uruchomienia w ZunTzu oraz instrukcję.

Czas na Bachanalia

Share

Comments 7

  1. A Ty jak zwykle działacz. Już dawno powinni Cię odznaczyć jakimś „Zasłużonym działaczem planszowym” czy jakoś tak. A może by taki order zacząć przyznawać?

  2. -Uwaga: odpowiedź zawiera zakodowany przekaz podprogowy-
    Za(W)mi(E)ast (Ź)or(U)de(D)ru(Z) w(I)ol(Ł)ał(W)by(T)m d(E)ow(S)ie(T)dz(A)ie(C)ć (H)si(O)ę j(R)ak(S) p(Z)ods(A)ze(K)dł(U)by (B)Ci(A) m(C)ój(H) k(U)ole(S)jny(A) pr(!)ojekt.

  3. no dobra poooq. Dopiero co pisałem, że nie mam ochoty na nic nowego jak mi ktoś nie wyyłumaczy i do tego jestem przeciwny planszówkom na kompie, ale tym razem zobowiązuję się publicznie do wzięcia udziału w testowaniu. ZunTzu zainstalowałem, poproszę pliki. Czy to jest online z innymi graczami? Czy muszę być nonstop online, czy sesja jest pamiętana i można to zrobić „korespondecyjnie” jeśli ktoś nie jest dostępny? Porywam się z motyką na słońce ze swoim zapałem, ale tym razem się aktywizuję.

  4. Wiedziałem, że dasz się wciągnąć: można grać multi on-line, chwilowo pykamy solo, podczas rozgrywki wieloosobowej musisz być w sieci i save’ować w przypadku przerwy. ZunTzu to taki wirtualny stolik do rozgrywek planszowych na odległość w czasie rzeczywistym. Zasady Orszaku są w trakcie krystalizacji więc na tę chwilę testy przypominają rozwiązywanie „smartów” czy łamigłówek. Co jakiś czas podeślę na maila pakiet aktualnych plików z zadaniem do rozwiązania. Po nowym roku spróbujemy zaszaleć na cztery osoby. Pierwszy pakiet leci na skrzynkę. Smacznego!

  5. Czarna zasada ma priorytet: może dokładać pola przeciwne po sąsiedzku kiedy czarny heks wchodzi na stół, wygeneruje to ciekawe możliwości fabularne wydarzeń rozgrywających się na zwaśnionych kaflach.

  6. Post
    Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *