Już wiem co chcę pod choinkę :)

osadnik Aktualności 6 Komentarzy

No Gravatar

Nowa gra wydawnictwa Bard
Miło mi powiadomić, iż na przełomie listopada/grudnia nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polskie wydanie najlepszej gry strategicznej ostatnich lat
Zimna Wojna 1945-1989 oryg. Twilight Struggle Deluxe Edition.

W 1945 roku Alianci wraz z Sowietami zatrzymali hitlerowską machinę wojenną, a najgroźniejsza broń wymyślona przez ludzkość rzuciła Cesarstwo Japońskie na kolana. Dawne światowe potęgi zostały zastąpione przez dwa supermocarstwa: USA i ZSRR. Świat miał ledwie kilka miesięcy na złapanie oddechu zanim pojawiła się groźba nowego konfliktu. Ta wojna, odmiennie od poprzednich konfliktów, będzie toczona nie przez żołnierzy, a polityków i szpiegów, naukowców i intelektualistów, artystów i zdrajców.

„Zimna wojna 1945-1989” jest grą dla dwóch graczy, odwzorowującą czterdziestopięcioletni taniec intryg, wpływów i konfliktów zbrojnych między ZSRR i USA. Cały świat jest szachownicą, na której tych dwóch tytanów przesuwa pionki. Gra rozpoczyna się pośród ruin Europy, kiedy dwa supermocarstwa ścierają się o powojenne zgliszcza, a kończy się w 1989, kiedy na scenie pozostały już tylko Stany Zjednoczone.

Zawartość pudełka:

plansza przedstawiająca mapę świata
dwa arkusze ze znacznikami
zasady gry
dwie karty pomocy gracza
110 kart
dwie kostki sześciościenne
dodatkowa plansza na stosy kart
Liczba Graczy: 2
Wiek: 14+

Edycja Polska gry będzie posiadała unikalne komponenty – dodatkową planszę z polskim akcentem oraz najnowszy Faq z tyłu książeczki zasad.

Share

Comments 6

  1. Ja powiedziałem coś innego… wczoraj był dzień, w którym GMT ściągnęło mi kasę z karty za TS w p500…

  2. Post
    Author
  3. Póki co Bard ma u mnie dużego plusa. Nie śledzę dokładnie wątku o ZM/TS, ale z grubsza orientuję się, że wydawnictwo było otwarte na propozycje jeśli chodzi o tłumaczenie kart. Bardzo ładnie z ich strony. No a cena to już w ogóle. Drżę trochę o jakość, ale może będzie OK… Dotychczas miałem w rękach jedynie ich Ingeniousa i na wykonanie nie można było narzekać.

    Generalnie nie brałem pod uwagę zakupu Zimnej Wojny, ale teraz nie jestem już taki stanowczy w swym postanowieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *