Trylogia żywieniowa

berni Ogólne 12 Komentarzy

No Gravatar

W końcu udało mi się skompletować trylogię żywieniową Rosenberga (Merkator to tak na deser ;-)). Nie było to łatwe, bo o ile cenę Agricoli rozumiem całkowicie, z Le Havre jestem w stanie się pogodzić, to nijak w głowie mi się nie mieściło jakim to sposobem Loyang jest tak cholernie drogi. Na szczęście trafiła mi się niezła okazja i tym sposobem trylogia trafiła pod moją strzechę. Do pełni szczęścia jeszcze tylko Torfowisko ;-)

 

Oczywiście jeszcze w Loyang nie zagrałem, ale jest już zakolejkowane, gdzieś na ósmym miejscu. Niemniej obejrzałem sobie dokładnie i pierwsze wnioski są mniej więcej takie: jeśli dałbym za to 170 PLN, to chyba właśnie siedziałbym w kącie i płakał. Dwie małe talie kart, cztery tory/wioski i worek drewnianych warzyw. Dobrze, że trafiła się okazja, to bolało nieco mniej. A tak poza tym, to mam wielką ochotę zagrać w:

 1. Boże igrzysko – po raz pierwszy w życiu. Osadnik – me oczy są tęsknie i błagalnie skierowane w Twoją stronę. Musisz tłumaczyć koniecznie!
 2. Poprzez wieki – bo wpisy Veridiany na fanatiku ponownie rozbudziły tęsknotę i uwielbienie dla tej gry
 3. Gettysburg – bo wreszcie chcę wygrać, nieważne którą ze stron. No i budzi się we mnie nowa zajawka na wargame’y
 4. Brass – bo w to mogę grać zawsze i wszędzie
 5. edit: Napoleon’s Triumph – jak tylko yanoo ogarnie zasady, choć Gettysburg pokazał, że nawet nie znając instrukcji można się dobrze bawić :D
Share

Comments 12

 1. Gratuluję berni zebrania takiej kolekcji Uwego! Myślę, że i dla mnie przyjdzie pora na Loyang i Merkatora, póki co eksploatuję Agricolę i Le Havre. Korzystając z urlopu i towarzystwa całkiem grającej osóbki (pani marsowej notabene- ach te koleracje rodzinne) pogrywamy nieco i Le Havre jest w kolejce, a co najlepsze pani marsowa wyraziła chęć zagrania w Poprzez Wieki więc jest jakby szansa, że mi się spełni Twoje berni jakby marzenie!! :))

 2. Post
  Author

  @Stanley: mam tylko nadzieję, że gracie wersję pełną. Inne są po prostu nie warte uwagi ;-)
  @yanoo: specjalnie dla Ciebie aktualizuję ;-)

 3. Agricola i Le Havre to moje ulubione planszówki. Nie wiem jak Merkator, ale o Loyangu słyszałem że rozczarowujący niestety…

 4. Post
  Author

  Co do Loyang, to zdania są podzielone. Wypowiem się jak uda mi się już zagrać. Na pewno nie oczekuję geniuszu, który czuć z Agricoli, i który sprawia, że jest ona grą wybitną. Raczej nastawiam się na prostą karciankę, która może przynieść wiele radości bez przeciążania głowy. Akurat czegoś takiego potrzebuję, bo moja kolekcja ostatnimi czasy zaczęła się robić ciężkawa ;-) W Merkatora zagrałem raz testowo i mnie nie urzekł. Czegoś tu brakuje, zero klimatu (ale nie tego w sumie się oczekuje od eurogier), ale niestety również mechanika nie powala, po prostu przesuwamy pionek kupca w bardziej intratne miejsca na pseudomapie. Jeśli zabrakłoby Merkatora, to bym nie rozpaczał. Za to z nadzieją czekam na Ora et Labora, żeby tylko cena nie była przesadzona.

 5. @berni- wiem, że najlepiej grać w pełną wersję CPW, mars już skutecznie zniechęcił panią marsową do Cywilizacji grając z nią w wariant uproszczony ;) ale myślę, że zaawansowana wersja akurat w tym wypadku nie będzie złym pomysłem. Jak tylko będzie wola pani marsowej to odpalamy Cywilizację, dziś padło na Le Havre :)

 6. „jak tylko yanoo ogarnie zasady, choć Gettysburg pokazał, że nawet nie znając instrukcji można się dobrze bawić” tylko teraz trzeba będzie dokładniej udokumentować przebieg rozgrywki i nasze genialne manewry :P

 7. mimo ze pudełka podobne to kazdy odcinek trylogii jest od innego wydawcy. Coś Pan Uwe lubi zmieniać partnerów :)

 8. Post
  Author

  @osadnik: zważ, że nawet jeśli jest to samo wydawnictwo (Le Havre i Merkator), to i tak loga na pudełkach różne ;p

 9. Post
  Author

  @Stanley: jak już pograsz w Poprzez wieki, to ja się dopraszam o rozgrywkę ze mną, bo w dalszym ciągu cierpię na niezaspokojony głód TtA :-/
  @osadnik: zapraszam na tłumaczenie Bożego igrzyska, mam własny egzemplarz, więc nie masz jak się wykpić ;p

 10. @berni- super, nie udało mi się ostatecznie namówić pani marsowej do CPW więc u mnie głód jest jeszcze większy. osadnik też na pewno chętnie się dopisze więc możemy grać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *