Tato, już lato…

poooq Ogólne 3 Komentarzy

No Gravatar

Serwus, piękny dzień na powroty, bardzo długi więc jest mnóstwo czasu na odnalezienie drogi  do jedynego, słusznego sposobu spędzania czasu, mianowicie planszoholizmu.To było długie pół roku… Młody rośnie jak na drożdżach, rozwija się zdrowo, sprawia mnóstwo frajdy rodzicom i tylko od czasu do czasu sterroryzuje ich jakąś nową sztuczką.

Nie mieliśmy czasu na gry planszowe, tylko niekiedy zaglądałem sobie i podpatrywałem co u was słychać. Ostatni, stagnacyjny miesiąc i kilka smutnych wpisów nie mogło mnie odstraszyć od tak miłego zakątka jak Planszoholik, tak więc jestem.

Mam nowe pudełko… Po nieszczęsnym WH:I dałem się raz jeszcze złapać firmie na G. na jej kolejną serię odpieniężaczy, mianowicie kolejne LCG po polsku: LotR karciany… Kooperacyjny, przygodowy, z funkcją solo, czego chcieć więcej? Szybki setup (2 minuty na przygotowanie stołu), błyskawiczna rozgrywka (do 30 minut), wypieszczone grafiki (naszych barw broni Daarken), świat Śródziemia i przede wszystkim ŻADNYCH fotosów z filmu. Akcja odbiega od wydarzeń z trylogii, dzieje się w okresie potraktowanym po macoszemu przez J.R.R., mianowicie pomiędzy urodzinami Bilba a wyruszeniem na samobójczą misję jego bratanka. Mam nadzieję, że z czasem pojawią się epizody nawiązujące do innych er opisanych w Sillmarillionie czy Opowieściach. Kolejnym zanęcaczem do tego zakupu były ekspresowo powstające autorskie scenariusze w bardzo dostępnej formie: 3-4 kart i kolejna wyzywająca przygoda. Mniam. Gierka wciąga, słowo daję.

Prace nad KMiM nabrały w międzyczasie rozpędu i tak oto dziś w sieci zaistniał zestaw poprawionych kart: KLIK! oraz poprawiona i rozszerzona instrukcja: KLIK!KLIK!. Wszystkich planszoholików dobrej woli, nieuczulonych na beta wersje gier zapraszam do zapoznania się ze zmianami i podzielenie się uwagami. Karty wydrukowałem i wyciąłem w jeden dzień co ustanowiło mój nowy, życiowy rekord: 360 kartoników w ciągu doby.

Przygodowy Młot Bojowy też ma się dobrze: Yoshi skończył tłumaczenie i skład pierwszej księgi z zasadami, ja złożyłem pierwszą talię Spotkań czyli współpraca się opłaca nam i wszystkim miłośnikom Starego Świata. W najbliższej przyszłości mam zamiar ruszyć z Postaciami i profesjami.

Od 20 minut mamy lato.

Pozdrawiam serdecznie amigos.

Share

Comments 3

  1. Post
    Author

    Kliknij prawym przyciskiem myszy w link i wybierz opcję „Zapisz element docelowy jako…” lub coś analogicznego, zależnego od przeglądarki której używasz: plik jest w PDFie więc lepiej pobrać go na dysk, niż przeglądać on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *