Chciałbym mieć koszulkę

mars Konkurs 6 Komentarzy

No Gravatar

Jakiś czas temu chciałem zrobić sobie koszulkę z logiem planszoholika i jakąś fajną grafiką. Taka cool koszulka, w której dumnie mógłbym chodzić po mieście i propagować ideę grania i uzależniania się :) Rozmawiałem z poooqiem, który talent ma do wszystkiego – w tym rysowania. Zgodził się coś narysować, ale nawaliłem – nie miałem pomysłu, a jak się pojawił jakiś to stwierdziłem, że trzeba go bardziej przemyśleć. W ten sposób dotrwałem do momentu, kiedy poooq nie ma czasu a ja chcę wrócić do swojego pomysłu ale leżę i kwiczę. Może trochę przesadzam, ale zbliża się lato i t-shirta bym założył. Postanowiłem, że może zrobię konkursopodny twór i poproszę planszoholików o pomoc w rysowaniu logo i wzoru na koszulkę i ewentualnie inne gadżety – na przyszłość – kubek też bym sobie zrobił ;)

Do udziału zapraszam każdego, kto umie rysować – nawet osadnika nie wykluczam ;)

Założenia są proste:

 • Nie łamiemy praw autorskich, nie wykorzystujemy grafik z gier (tzn. nie tworzymy kolaży wycinając z gotowych opakowań, zdjęć itp.). Wysyłający zgłoszenie automatycznie potwierdza, że jest autorem pracy ale i przekazuje prawo do wykorzystania grafiki przeze mnie.
 • Zależy mi na ciekawym, modernym rysunku, traktującym o grach planszowych – może to być forma graffiti, komiksu czy czegoś innego. Najlepiej jakby był uniwersalny, może kontrowersyjny trochę, zwracający na siebie uwagę. Ciężko mi określić jaki dokładnie, ale jak go zobaczę to poznam :) Na pewno nie może być zwykły!
 • Oprócz grafiki będzie tam też logo planszoholika – tu liczę również na jakieś prace.
 • Przód koszulki może być inny niż tył – można wykorzystać dwie grafiki
 • Fajnie jakby grafiki były min. w 300 dpi i w rozmiarach sensownych żeby dało się coś jeszcze z tym zrobić. Może druknę sobie na auto logo planszoholika :)
 • Zastanawiam się nad formatem, ale tu chyba nie ma co ograniczać – Adobe Illustrator, Corel, może jakiś psd-ek. Jak będzie w dobrej rozdzielczości i niskiej kompresji to nawet jpg da radę.

Termin nadsyłania zgłoszeń – do oporu! Albo nie bo nigdy nic nie dostanę. Może niech będzie do 7-go maja włącznie? Nie wiem ile czasu potrzeba na narysowanie, pewnie najtrudniej wymyślić coś, bo samo rysowanie to już chyba pikuś ;)

Oczywiście, żeby nie było, że wykorzystać chcę Wasz talent rysowniczy i nie oferuję nic w zamian to musiałem znaleźć jakieś skromne nagrody:

 1. Okazało się, że uchował się nowy egzemplarz Mauer Bauer, więc może on stanowić nagrodę dla najlepszej grafiki na koszulkę. Do tego dorzucę jedną koszulkę planszoholika, jak już będzie gotowa :)
 2. Za najlepsze logo też daję koszulkę :)

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto zechce wspomóc planszoholika w potrzebie. Liczę na poooqa też, ale nie chcę mu też truć d…

FAQ (pytam sam siebie):

Q1. Co będzie jak żadna praca nie spełni moich oczekiwań?

A1. Pomyślę jak będzie taka sytuacja.

Q2. A co jeśli będzie kilka ciekawych prac, które będę chciał wykorzystać?

A2. W takim przypadku najlepsza dostanie grę i koszulkę a pozostałe po koszulce.

Q3. A czemu sam sobie nie narysuję?

A3. W podstawówce miałem 6 z plastyki to fakt. Z wiekiem mój talent do rysowania zanikł i dzisiaj potrafię narysować tylko okrągły kwadrat i trójkątne koło.

Q4. Czy ktoś oprócz mnie będzie mógł nosić taką koszulkę?

A4. Pewnie co jakiś czas znajdzie się jakiś wybraniec planszy.

Q5. Gdzie wysyłać prace?

A5. Na maila: konkurs(at)planszoholik.pl. Jeśli plik będzie miał większe gabaryty to wtedy udostępnię ftpa.

Ewentualne dodatkowe wątpliwości będą rozwiewane na bieżąco.

Share

Comments 6

 1. Masakra, ten co zwykle zgłosił się jako pierwszy, ten co go strach do konkursów zapraszać ;)
  To teraz czekamy na innych artystów :)

 2. Jeśli Palmer wygra, to bez problemu mogę odebrać jego nagrodę. Sprawdzę czy MB jest wystarczająco dobre ;-)

 3. Post
  Author
 4. No to tak zwana pupa. Nie ma koszulki. Jak w końcu będę miał coś co mi podpasuje to Palmer ma jedną gwarantowaną, ale tymczasem dalej chodzę w koszulach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *