Feryjny konkurs bez nagród i takie tam

osadnik Ogólne 20 Komentarzy

No Gravatar

Ferie dla mnie już się skończyły, właśnie wróciłem z narciarskich eskapad, ale kogo to interesuje – tutaj chyba niewielu:) Oczywiście przed wyjazdem spakowałem parę gierek, konkretnie 9, zmieściłem to wszystko w 2 pudłach po większych grach i w drogę. Całą trasę dumałem w co i jak pogramy. Nadmienię, że po autobanie jechałem setką, bo dzięki wspaniałemu niefirmowemu bagażnikowi dachowemu mój samochód przy większych prędkościach wydawał dźwięk gwizdka do czajnika. Tak więc czasu miałem aż nadto na wyobrażenia, planowanie i strategie. Niestety rzeczywistość nie dorównała wyobrażeniom. Ekipy nie udało się zmontować, jedyne co to udało nam się zagrać 1,5 raza w pewną grę, tak, półtora raza – przy drugiej partii 20 minut przed finiszem towarzysz stwierdził, fajna gra, ale już północ, trzeba spać, bo rano pobudka ….
No i z pokorą spakowałem gry z powrotem i jadąc po autobanie obmyślam z kim i jak pogram po powrocie, a nadmienię, że póki co to się nie zanosi :(

A teraz tytułowy konkurs – jakie gry ze sobą zabrałem?
marsa nie wykluczam, i tak nie odgadnie , he!

dla ułatwienie załączam fotkę 9 woreczków z elementami 9 gier

Nagrodą za 9 trafnych odpowiedzi jest mój osobisty szacun wpisany CAPSLOCKIEM!

Share

Comments 20

 1. 1. Cytadela
  2. Magnum Sal
  3. K2
  4. Kohle
  5. Power Grid
  6. Res Publica
  7. Keltis
  8. Notre Dame (?)
  9. i coś wojennego

 2. ciepło berni, ale jest parę pudeł.
  jak zwykle większość gier jest banalnie prosta, ale kilka zagwozdek powinno być :)

 3. Jadać kolumnami:
  1. Power Grid
  2. Res PUblica
  3. Cytadela
  4. Dużo gier ma takie meeple, ale w Notre Dame nie ma 6 kolorów, więc jeszcze pomyslę :)
  5. Magnum Sal
  6. Wings of War
  7. K2
  8. 7 Wonders
  9. Keltis: der weg der steine

 4. a ja wiem :) ale nie będę brał udziału w konkursie bo znam kolekcje osadnika i za łatwo by mi było. Jednym słowem sam się z konkursu wykluczam :)

 5. Ja też nie biorę udziału, ale tym razem na przyszłotygodniowy wyjazd na ferie zabieram ze sobą maksymalnie 3 gry. Wiem, że branie całej sterty gier nie przynosi efektów w postaci większej grywalności. Nauczony doświadczeniem wezmę właśnie 3 tytuły i w nie będziemy grać. Przy okazji sprawdzę właśnie tę taktykę. Jak do tej pory szedłem na ilość co nie przekładało się na ilość rozgrywek na wyjazdach. Teraz sprawdzę jak się spiszą 3 starannie wyselekcjonowane tytuły :)

 6. Post
  Author
 7. Palmer zapewne wertuje BGG w poszukiwaniu tej jednej gry, której mu brakuje a mars wybiera 3 gry, które weźmie na urlop a ja z zazdrości o ten urlop marsa się spalam i spalam i spalam…

 8. A ja chciałem poinformować, że właśnie jestem po czteroosobowej rozgrywce w Agricolę i uważam, że ta gra jest po prostu świetna! Sorry Palmer, ale Brass się chowa ;-) I nie wiem po co jest wariant rodzinny, bo tylko niszczy tę grę i maltretuje graczy. Graliśmy w pełną wersję i pomimo, że karty pomocników potrafią się rozkładać niesprawiedliwie, gra zyskała naprawdę dużo. Zaraz po Puerto Rico jest to mój ulubiony tytuł :-)

 9. Młody jeszcze jesteś, więc co tam możesz wiedzieć. Trzy razy w Brassa grałeś i chcesz go z Agricolą równać ? :D To faktycznie bardzo dobra gra, ale do Wallace troszkę brakuje ;)
  Dużo zależy od chęci współgraczy. Jeśli teraz tak im się spodobała Agricola to Brassa pewnie nie będą chciali oglądać, bo tam są takie „skomplikowane” zasady ;)

  @Stanley Gdyby nie ostatnie 2 misje Protosów w Starcrafcie to pewnie by tak było. Tytuł mistrza konkursów zobowiązuje :)

 10. He, he berni, ja też uwielbiam Agricolę, jak już się nagrasz w podstawkę to polecam Torfowisko. Oczywiście dla mnie Brass się nie chowa- to inna gra i miałbym ochotę zarówno na jedną jak i na drugą obecnie…

 11. To ja dodam, że bardzo dobrze, że jest wariant rodzinny – jak masz pół godziny i w sumie dwie osoby chętne do gry to jak znalazł – w pełnej wersji tego nie osiągniesz.
  Druga sprawa to jak Ci się tak spodobała Agricola to Le Havre spodoba ci się zdecydowanie :) No tylko jeszcze kapkę więcej czasu wymaga :)

 12. Post
  Author

  ehm ehm
  przypominam, ze to jest post konkursowy a konkurs jeszcze nie rozwiazany
  fajny off topic, ale skupcie się moi Państwo :)
  jesteście blisko, ale do 100 % brakuje jednego tytułu tylko i aż!

 13. Post
  Author

  a propos sterty gier na wyjazd – wiem, że wieksza ilość nie zwiększa grywalności, ale każdą grę pakuję z jakims powodem/planem:
  Wings of War – bo brat lubi wojne i lotnictwo
  Keltis, Cytadela i ResPublika – bo proste, wesołe i zajmują bardzo mało miejsca. Na wypadek gier z wieloma osobami – debiutantami
  Magnum Sal i gra X – bo jeszcze nie grałem i miałem nadzieje, ze ktoś powie – zagrajmy w cos w co jeszcze nie grałeś, to będziemy mieć równe szanse
  Power Grid – bo jest super i ma wielkie pudło z dużą ilością luftu, do którego moge spakować do 5 różnych gier
  K2 i 7 Wonders – bo zona zna i lubi , gry wielosobowe, bo nowe i nie nagrałem się ich jeszcze

  także jak widać wszystko miało swoje miejsce i zmiesciło się w 2 pudłach – po Power Grid i 7 Wonders (do pakowania gier jednak najlepsze jest pudło po El Grande, tam to jest luftu!!!)

 14. 1. Power Grid
  2. Res Publica
  3. Cytadela
  4. Książęta Florencji
  5. Magnum Sal
  6. Wings of War
  7. K2
  8. 7 Wonders
  9. Keltis

 15. Post
  Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *