Widmo

mars Ogólne 3 Komentarzy

No Gravatar

No i znowu znikam na 4 dni – od jutra do piątku targi ISE. Nie ma czasu jednak odpocząć a weekend to zdecydowanie za mało. Przydałby mi się urlop w końcu. Pod koniec lutego tydzień wolnego będę miał i mam nadzieję, że choć troszkę wypocznę. W sumie to lepiej by było jakbym już na emeryturę mógł pójść bo czuję się gotowy do odejścia w stan spoczynku :)

W weekend wykonałem prototypowe pudełko z kartonu do przechowywania zasobów w Le Havre. Akurat będzie pasowało do ułożenia na planszach a dodatkowo będą chronić żetony zamiast woreczków strunowych. Teraz niestety od prototypu to wykonania właściwych elementów jest wielki krok do zrobienia. Muszę zaopatrzyć się w cienkie płyty z drewna, ewentualnie plexi. Następnie wycięcie 9 identycznych zestawów elementów i sklejenie ich. Jako realista zakładam, że do końca mojego projektu jeszcze wieczność minie, ale może na tygodniowym wypoczynku znajdę czas na to.Najgorsze będzie dokładne przycięcie drobnych elementów i tego się obawiam. Z drugiej strony jak kupię 2-3 mm płyty to będę je mógł w miarę precyzyjnie przyciąć nożem modelarskim i nie powinno być problemu. Jest też możliwość kupienia gotowizny, ale słaba atrakcja, chociaż zaoszczędzi czas, którego i tak mi brak. Poinformuję jak coś się wydarzy w tej kwestii.

Mam nadzieję, że w przyszły weekend odpalę konkurs. Muszę jeszcze z 5 pytań wymyślić, ale większość gotowa.

Share

Comments 3

 1. Widziałem robotę Palmera jeśli chodzi o wnętrze pudełka Horror w Arkham. Użył bodajże pianki modelarskiej i efekt całkiem całkiem ;-)

  Ps: Jestem na głodzie… od tygodnia nie grałem ;(
  Ps2: Dzisiaj dostałem Agricolę. Wiecie coś o kompulsywnym kupowaniu? ;-)

 2. W tym wypadku pianka może być zbyt lekka, chyba że kupić taką twardszą, ale to już dość droga zabawa.
  Dobry efekt może dać balsa, imituje drewno, ale jest zdecydowanie miększa, tym samym duuuużo łatwiejsza w obróbce. Grubości 5mm byłaby ok. Taką listewkę o wymierach 100mmx1000mm można dostać za 10zł, do tego klej Magic i jest ;)
  Może w czasie trzy tygodniowej przerwy ( nie ma to jak zaliczyć sesję w pierwszym tygodniu :D ) naszkrobię pare słów o upgradowaniu pudełek ;)

 3. Naprawdę myślałem, że w coffeeshopie sprzedają kawę

  Też pomyślałem o balsie, bo jest banalna do obróbki, tylko zawsze mnie wkurzała waga tego drewienka, jest nienaturalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *