Minął już rok

mars Aktualności, Konkurs 7 Komentarzy

No Gravatar

Rok temu – w dniu 29 stycznia 2010 na planszoholiku wprowadziłem pierwszy zapis http://planszoholik.pl/2010/01/29/powital/

Od samego początku każdy wpis bez wyjątku, choć w części traktował o grach planszowych. Gry planszowe to moja odskocznia od codzienności. Myśląc o grach plnszowych potrafię się zrelaksować, zapomnieć o problemach. Wystarczy myślami wejść na tor zakupu kolejnej gry i już mamy dla nich zajęcie na pokaźny kawałek czasu.

W ciągu ostatniego roku na blogu pojawiło się 514 opublikowanych wpisów. Oznacza to prawie półtora wpisu dziennie :)

Stworzyłem 15 kategorii ale wiadomo, że ogólna cieszyła się największą popularnością.

Pisanie na blogu dostarczyło mi sporo rozrywki i wewnętrznej satysfakcji.

Co jeszcze? Było nawet kilka konkursów i naliczyłem, że rozdane zostało 8 gier: 4x Football Ligretto, 1x Emerald, 2x Chaos, 1x China. Wypadałoby poszerzyć listę rozdanych gier nie? Taki mam zamiar! Skoro mamy pierwszą rocznicę to jest okazja na nowy konkurs. Dzisiaj go nie odpalę z powodów zdrowotnych. Nie bardzo przy kompie mogę siedzieć i odpoczywam offline raczej. W ramach odpoczynku mam zamiar co najwyżej zagrać w Le Havre – żona obiecała, w końcu chory jestem i wymagam opieki ;)

Lada dzień obiecuję, że pojawi się konkurs i oczywiście zapraszam do udziału – nawet Palmera ;) osadnik też może zagrać bo potem będzie marudził przez kolejne pół roku.

Share

Comments 7

 1. Post
  Author

  Udało się zagrać w Le Havre, wariant uproszczony. Jako że to druga gra to udało się już znacznie sprawniej i zeszliśmy do 1h. Następna rozgrywka będzie już na pełnych zasadach. Gra jest mega – optymalizacja^2

 2. O to świetna wiadomość, że można tak krótko grać :) Ostatnio grałem w 3 osoby w Kohle (Brass). Była to nasza pierwsza rozgrywka i tylko ja „znałem” reguły. Zajęło to 4 godziny ;( Chociaż grało się dobrze, to jestem przerażony długością. Wiem, że następnym razem na pewno zejdziemy poniżej 3 godz. … o ile moi współgracze nie uciekną na sam widok pudełka ;-) Następną rozgrywkę planuję na 4 osoby (3 nowe) – tak, żeby już więcej nie musieć tłumaczyć tej gry.
  Ps: w poniedziałek spodziewam się Agricoli :) już się nie mogę doczekać ;p

 3. Sto lat! Kuruj się Mars, jesteś nam potrzebny, żeby ciągnąć ten wózek!
  Dla mnie ubiegły rok był wspaniały, a obecny jest najlepszy ze wszystkich! Sto lat planszoholikowi i wszystkim współuzależnionym!

 4. Poooq a jak sprawuje się nowo narodzony skazany na planszoholizm? Pewno nie za bardzo pozostawia czas na granie hehehe.

 5. Dużo odpoczywam :) Najgorsze, że w sumie jestem w Twoim wieku poooq a tu już jakaś pierdziawka.
  Żona chyba wrzuca Le Havre na pierwsze miejsce swojej listy :)
  Ja natomiast szykuję się do wykonania pudełek na surowce, bo takie walające się po planszy psują klimat :)

 6. @kobretti: Miq jest bardzo spokojnym dzieckiem jak na razie, czasu na granie nie pozostawia faktycznie za dużo, za to tata ma nocami czas na rozmyślanie nad nowym projektem którym jest: -UWAGA- karciana wersja pierwszej polskiej edycji Magii i Miecza. Jedyną grą w którą aktualnie gramy to „Kto zaśnie pierwszy?”
  @mars: pamiętaj że jesteśmy umówieni na Arkhama ze wszystkimi dodatkami po naszemu, więc raczej nie wymiękaj kolego, zresztą, co Cię nie zabije- to wzmocni. Tego się trzymajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *