Ale tytuł

mars Aktualności 2 Komentarzy

No Gravatar

Wczoraj rano karetka powiozła mnie do szpitala. Sobotni incydent i do tego przepracowanie przyniosło efekt w postaci słabszego dnia. Na Borowskiej po badaniach dostałem w żyłę i od razu lepiej się poczułem. Zdarzenie to trochę mnie przystopowało i postanowiłem w weekend odpocząć, nie szaleć, nie pracować.

Dzięki temu dzisiaj byłem w domu o w miarę normalnej porze i mogłem zjeść normalnie obiad. Podczas obiadu chwyciłem wczorajszą Gazetę Wrocławską, w której na drugiej stronie zauważyłem tytuł, który zaparł mi dech w piersiach:

MISTRZOSTWA ŚWIATA W LĄDKU-ZDROJU. NA PLANSZY

Chwila wielkich emocji, aby pochłonąć dobrze zapowiadający się artykuł. Po pierwszym zdaniu jednak zwątpiłem – w gazecie o tym piszą a ja jeszcze o tym nic nie wiem? Lektura reszty artykułu uspokoiła mnie (niestety). Faktycznie mamy mistrzostwa na planszy, ale pytanie jakiej planszy. Lądek-Zdrój wymyślił sposób na promocję miasteczka wydając grę za całe 23 zł. Nie ma co narzekać w końcu „gra jest kolorowa”! Co więcej oprócz kostki i pionków ma jeszcze informator! Czy to nie jest hit sezonu? Z jednej strony jest to planszówka i fajnie, że ludzie kupują, ale potem nie dziwmy się, że jak się kogoś spyta o gry planszowe to  człowieczek odpowie chińczyk, scrabble, kostka, pionki.

Share

Comments 2

  1. czyli tak jak Rybnik: http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rybnik-promuje-sie-na-grze-planszowej,wia5-3266-12614.html… heh, ostatnie zdanie mnie rozwaliło:
    „Dodajmy, że obecność miast na grach planszowych to w strategiach promocji samorządów żadna nowość. W Polsce najgłośniejszym takim przypadkiem była Gdynia, która w 2008 roku została pierwszym polskim miastem w ELITARNYM gronie 22 metropolii świata na planszy gry „Monopoly Świat”.” :D

    A tak w ogóle, to życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)

  2. dzięki
    ooo no to Gdynia faktycznie metropolia i do tego tak awansowała w świecie planszy :)
    ciekawe ile innych polskich miast ma swoją grę planszową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *