Chwila szczęścia

kobra Ogólne 12 Komentarzy

No Gravatar

Dziś dotarły do mnie żetony do 51. Stanu. Była to miła niespodzianka, po ciężkiej wycieczce z moim synkiem którą sobie zafundowałam. Chcąc małemu zrobić przyjemność,  zapomniałam ile nerwów mnie kosztują takie wypady.

No, ale teraz Marcel grzecznie bawi się nowym autem, jeżdżąc po wyprasce z moich żetonów. Tak więc podwójne szczęście. Żetony i chwila spokoju :) Ech oby takich chwil jak najwięcej.

Tyle jest tych nowych znaczników, że musiałam zmienić woreczek na większy. Mam nadzieję, że dziś wieczorem przetestuje grę przy kompletnym zestawie :) Jestem pewna, że będzie to bardziej komfortowa rozgrywka. Bez wiecznego pamiętania który żeton zastępuje inny. I ciągłego szukania właściwych żetonów.

Share

Comments 12

 1. Post
  Author

  Okazuje się, że wypraski nie są bezużyteczne. Marcel odkrywa ich nowe zastosowania. Dziś po kąpieli okazało się, że pewna część jego ciała nieomal idealnie pasuje do otworu po żetonie. :)

 2. Dodatkowe żetony z pewnością podniosły komfort gry. Wczoraj Nowy York pierwszy dobił do magicznej trzydziestki. W moim i Rada odczuciu Federacja A to leszcze. Zawsze przegrywają, a może nie potrafimy w pełni wykorzystać ich właściwości.

  Zastanawiam się czy przy rozgrywce trzy czy czteroosobowej ilość żetonów jest wystarczająca?

 3. Post
  Author
 4. Myślę, że trudne, ale możliwe. Zakładając, że zazwyczaj gra się kończy po 4 turach i ma się wtedy spokojnie powyżej 40 punktów, to dwie kolejne w jednoosobowej rozgrywce byłyby pokazem combosów. W jednoosobowej w fazie wypatrywania od początku bierze się 3 karty, no i jest talia wyimaginowanego przeciwnika z produkcją otwartą. Do 100 punktów na pewno bez problemu można :)

 5. Post
  Author
 6. Doszedłem do wniosku, że próba zdobycia tych punktów będzie zdecydowanie utrudniona przez niejasność niektórych zasad gry, W dalszym ciągu nie wiem jak do końca zdobywa się punkty za posiadanie kart danego typu i gram raczej intuicyjnie. Mam nadzieję, że tak jak Trzewik założył ;-)

 7. Moje wątpliwości dotyczą kart z cechą „=”.
  O ile wiem, że karty Szyb naftowy, Arena i Stary parking są produkcyjne i dają surowiec co rundę za każdą posiadaną kartę danego typu, to nie wiem jak to jest z punktami w przypadku kart Rafineria, Statua, Wrak czołgu, Knajpa morderców, Muzeum, Fabryka i Gruzowisko.
  Jak dla mnie działa to tak: taka karta leży sobie i za każdą kartę danego typu, która już leżała bądź została wystawiona dostaje się 1 PZ. Ale zgodnie z regułą trzech gniazd tak naprawdę każda z tych kart może najwyżej 3 żetony zdobyć. Więc jeśli położę Muzeum i okazuje się, że mam już wyłożoną kartę Statua to dostaję 1 żeton 2 PZ (za Muzeum i Statuę?). Dodatkowo Statua również zaczyna działać i za Muzeum dostaje 1 PZ? Później Dokładam Wrak czołgu i co… ta karta dostaje żeton 3PZ. Statua dostaje 1PZ. I takie zabawy aż każda z tych kart zdobędzie 3 żetony PZ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *