Zmiany

mars Ogólne 10 Komentarzy

No Gravatar

Właśnie wróciłem do domu z kluczami do nowego mieszkania. Nie będę opisywał problemów jakie po drodze nas napotkały bo nie chcę sobie tego przypominać. Teraz zostaje już tylko jakieś 3-4 tygodnie do wprowadzenia. Kredytu jeszcze nie zacząłem spłacać, więc mnie nie męczy i wolę o nim nie myśleć. Dzisiaj zrobiłem pierwszą przymiarkę do stołu – ważne żeby się pomieściły na nim gry przy pełnym setupie. Myślę, że wyznacznikiem dla złożonego stołu będzie HwA bez dodatków przy 6 osobach. Jeśli będą dodatki to będę rozkładał stół.  Do tego 6 krzeseł takich, żeby spokojnie wytrwać bez wstawania przy partyjce HwA. W salonie ze dwa duże regały na gry do tego kilka regałów na książki. Myślałem, żeby na górze w korytarzu też regalik na książki. Nie wiem gdzie oglądalnię zrobić i gdzie kompa postawić, ale to wyjdzie w praniu.

Tymczasem przebrnąłem przez instrukcję Le Havre, ale czuję jeszcze niedosyt i koniecznie raz jeszcze muszę ją przeczytać. Najgorsze jest to, że od dzisiaj zabieram się za krótki remont i może być problem z czasem. Plusem Le Havre’a jest możliwość rozegrania partyjki jednoosobowej. Dzięki temu ogarnę zasady bo nie do końca klei mi się to wszystko. Zastanawiam się też kiedy dotrze do mnie Kohle/Brass. W sumie na pewno nie będę miał na niego czasu, ale już chciałbym go mieć. Mieć komplet gier, którymi będę operował od teraz. Okazuje się, że tak na prawdę, wcale nie mam dużo gier, ale mam sporo bardzo dobrych tytułów.

Teraz zostaje tylko zapraszać ludzi na granie. Na pewno będzie to łatwiejsze przez lepsze warunki lokalowe. Mam nadzieję, że jak już się urządzimy i opadnie zgiełk przeprowadzkowy to będę mógł regularnie zapraszać do grania. Może ktoś ze stałych planszoholików będzie chciał wpaść do mnie?

:)

Share

Comments 10

 1. No dobra, Stanley – myślę, że jeden wariant parapetówy będzie dla planszoholików :)

 2. Hehe, teraz to w sumie mógłbym się dotoczyć do ciebie nawet po kilku głębszych i nawet bym się nie zgubił.
  Więc jest jakaś szansa na integrację ;]

 3. Gratuluję lokalu! Teraz szybko należy posadzić jakieś drzewko żeby wyrównać dług karmiczny z Gaią, spowodowany używaniem papierowych plansz i drewnianych znaczników. Miłego mieszkania!

 4. Post
  Author

  @kobra – nie przesadzajcie, przecież wpadniecie na nocleg z Marcelem :)
  @osadnik – pawlaczyka nie, bo nie widziałbym moich ukochanych gier – już teraz leżą w pudle i tylko kilkanaście na wierzchu, ale i tak po kątach poupychane
  @poooq – dzięki, szkoda tylko że na spółkę z bankiem. W sumie to sporo roślin w życiu już posadziłem, może jakoś to już wyrówna rachunek z mamą ziemią. W lesie natomiast staram się użyźniać grunt, coby drzewka miały lepiej.
  @mysza – do Wrocławia zewsząd blisko, tylko drogi i połączenia słabe :)
  @Avandrel – prawda, tylko co będzie jak ci zwrotnicę przestawi? :)

 5. gdyby bank wiedział o twoich nałogach, to pewnie nie dałby tego kredytu …

  miłego urządzania :)

  Pamiętaj oszafce ze szklanymi drzwiami – aby sie gry nie kurzyły

 6. Post
  Author

  osadnik – a co Ty tak z tym bankiem ;)
  Pamiętaj, że gry to potężne zabezpieczenie majątku ;P
  No a te szklane drzwi to tak jak już napisałem dzisiaj – boję się, że nie postoją za długo. Z drugiej strony % będą stać za szybą. Zastanowię się jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *