I po Świętach

mars Ogólne 2 Komentarzy

No Gravatar

Dzisiaj pod względem samopoczucia mógłbym spokojnie zagrać grubasa z Sensu Życia tuż przed listkiem mięty – gabarytowo już raczej nie bardzo dałbym radę :)

W tym roku Święta bez zbędnego biegania i w umiarkowanym spokoju. Wszystko w atmosferze bardzo pozytywnej i nawet koniec Świąt nie jest mi straszny. Dzieje się tak z czterech powodów:

 1. W piątek czeka nas zabawa sylwestrowa
 2. Niebawem koniec roku i może choć trochę odpocznę po ciężkim Q4 w pracy
 3. We wtorek odbieram klucze do naszego nowego lokum
 4. Dostanę w tym tygodniu jeszcze jeden prezent, który nie dotarł na czas

Moje nastawienie jest bardzo pozytywne! Jestem wręcz nabuzowany!

Dzisiaj udało mi się nawet troszkę zagrać, ale tak z innej beczki. Z rana z żoną i małą w Grzybobranie, przed chwilą tylko z córką w „W sadzie” – gry które dostała pod choinkę. Dzisiejsze obiadowanie odbyło się u moich rodziców. Po deserze tata chyba pozazdrościł naszej wigilijnej rozgrywki z bratem w Small Worlda i zaproponował Backgammona (Trik Traka). Jest to jego ulubiona gra – tuż obok szachów. Pyknęliśmy 3 partyjki i dostałem 2:1 a to i tak z jego pomocą. Bardzo mi się podoba jak w to gra i kupę zagrań zna już na pamięć i to co ja muszę kombinować on ma w głowie. Najbardziej mnie luzują teksty typu – aha tutaj zrobię tłumaczenie, bo tekst z reguły jest nie po polsku ;) – No jak, przecież 3 i 1 to typowa Kapija (tego nie wiem jak przetłumaczyć). Skąd ja to mam wiedzieć? Trochę mnie tylko wkurza jak czasem ja rzucam kośćmi i patrzę na planszę co zrobić a ten mi przesuwa pionki bo już najlepszy ruch dla mnie wymyślił. Tak czy inaczej fajnie było.

Po południu na chwilę wpadł Stanley i zaprezentował swoje zdobycze podchoinkowe. Ja pochwaliłem się swoimi.

No właśnie mogę już powiedzieć co dostałem. Wydało się także co nie dotarło do mnie na czas :)

 1. To było wiadomo – Small World Tales and Legends
 2. Pion podobny do odpadów z Power Grida to Mare Nostrum
 3. To niecharakterystyczne niebieskie coś to powierzchnia drewnianego pionka gracza z gry portowej :) – Le Havre
 4. Last not least – karteczka od Świętego Mikołaja o niedotrzymywaniu terminów – tu okazuje się, że w tym tygodniu zaskoczę się Kohle czyli dla mniej wtajemniczonych Brass po szwabsku :)

W ten oto sposób zamknąłem swoją kolekcję na najbliższy czas. Obiecałem uroczyście żonie, że przynajmniej do czasu aż się nie urządzimy w nowym mieszkaniu nie kupię nowej gry. Tak się właśnie zobowiązałem, ale w zamian planuję:

 • przygotować reprezentatywne miejsce dla gier w salonie, tak żeby każdy wchodząc do domu pytał „Co to jest ?” a ja będę odpowiadał co i od razu wyciągał jakiś tytuł i proponował grę. W ten sposób jest szansa, że zyskam nowych graczy
 • zagrać w kilka tytułów, które nie były ruszone od nowości
 • przypomnieć sobie kilka zacnych tytułów, które nie wiem czemu nie zyskały naszej przychylności
 • skupić się na graniu a nie powiększaniu kolekcji
 • zająć bardziej promocją grania

Takie właśnie mam plany. Biedny tylko Janek, któremu nie odpuszczę jak już  się przeprowadzimy. Będę musiał przekonać go, że planszówki są lepsze od xboxa :)

A jak Wam minęły Święta? :)

Share

Comments 2

 1. Nigdy bym nie zgadł, dlatego liczę na obszerną relację z rozgrywek ;-)
  Ja pod choinką znalazłem Puerto Rico i właśnie Power Grid.
  W sumie grudzień obfitował w gry (6 nowych), w związku z czym mam szlaban do lutego co najmniej. Ale nic to, bo w dwie jeszcze nie miałem okazji zagrać, więc styczeń jakoś przeżyję. Doszedłem też do wniosku, że posiadanie gier, w które nigdy nie grałem powoduje taki sam dyskomfort jak nieposiadanie jakiegoś tytułu ;-) Muszę w końcu znaleźć kogoś do Brassa!

 2. Taki szlaban jest czasem dobrą rzeczą – trzeba się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem (i kolekcją)
  Masz rację, że posiadanie gry, w którą się jeszcze nie grało to nieporozumienie. Muszę pozbierać się do kupy i naprawić błędy ostatnio popełniane. Nie ma gdzie pędzić, trzeba się cieszyć tym co się ma!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *