I po Świętach

mars Ogólne 2 Komentarzy

No Gravatar

Dzisiaj pod względem samopoczucia mógłbym spokojnie zagrać grubasa z Sensu Życia tuż przed listkiem mięty – gabarytowo już raczej nie bardzo dałbym radę :)

W tym roku Święta bez zbędnego biegania i w umiarkowanym spokoju. Wszystko w atmosferze bardzo pozytywnej i nawet koniec Świąt nie jest mi straszny. Dzieje się tak z czterech powodów:

 1. W piątek czeka nas zabawa sylwestrowa
 2. Niebawem koniec roku i może choć trochę odpocznę po ciężkim Q4 w pracy
 3. We wtorek odbieram klucze do naszego nowego lokum
 4. Dostanę w tym tygodniu jeszcze jeden prezent, który nie dotarł na czas

Moje nastawienie jest bardzo pozytywne! Jestem wręcz nabuzowany!

Dzisiaj udało mi się nawet troszkę zagrać, ale tak z innej beczki. Z rana z żoną i małą w Grzybobranie, przed chwilą tylko z córką w „W sadzie” – gry które dostała pod choinkę. Dzisiejsze obiadowanie odbyło się u moich rodziców. Po deserze tata chyba pozazdrościł naszej wigilijnej rozgrywki z bratem w Small Worlda i zaproponował Backgammona (Trik Traka). Jest to jego ulubiona gra – tuż obok szachów. Pyknęliśmy 3 partyjki i dostałem 2:1 a to i tak z jego pomocą. Bardzo mi się podoba jak w to gra i kupę zagrań zna już na pamięć i to co ja muszę kombinować on ma w głowie. Najbardziej mnie luzują teksty typu – aha tutaj zrobię tłumaczenie, bo tekst z reguły jest nie po polsku ;) – No jak, przecież 3 i 1 to typowa Kapija (tego nie wiem jak przetłumaczyć). Skąd ja to mam wiedzieć? Trochę mnie tylko wkurza jak czasem ja rzucam kośćmi i patrzę na planszę co zrobić a ten mi przesuwa pionki bo już najlepszy ruch dla mnie wymyślił. Tak czy inaczej fajnie było.

Po południu na chwilę wpadł Stanley i zaprezentował swoje zdobycze podchoinkowe. Ja pochwaliłem się swoimi.

No właśnie mogę już powiedzieć co dostałem. Wydało się także co nie dotarło do mnie na czas :)

 1. To było wiadomo – Small World Tales and Legends
 2. Pion podobny do odpadów z Power Grida to Mare Nostrum
 3. To niecharakterystyczne niebieskie coś to powierzchnia drewnianego pionka gracza z gry portowej :) – Le Havre
 4. Last not least – karteczka od Świętego Mikołaja o niedotrzymywaniu terminów – tu okazuje się, że w tym tygodniu zaskoczę się Kohle czyli dla mniej wtajemniczonych Brass po szwabsku :)

W ten oto sposób zamknąłem swoją kolekcję na najbliższy czas. Obiecałem uroczyście żonie, że przynajmniej do czasu aż się nie urządzimy w nowym mieszkaniu nie kupię nowej gry. Tak się właśnie zobowiązałem, ale w zamian planuję:

 • przygotować reprezentatywne miejsce dla gier w salonie, tak żeby każdy wchodząc do domu pytał „Co to jest ?” a ja będę odpowiadał co i od razu wyciągał jakiś tytuł i proponował grę. W ten sposób jest szansa, że zyskam nowych graczy
 • zagrać w kilka tytułów, które nie były ruszone od nowości
 • przypomnieć sobie kilka zacnych tytułów, które nie wiem czemu nie zyskały naszej przychylności
 • skupić się na graniu a nie powiększaniu kolekcji
 • zająć bardziej promocją grania

Takie właśnie mam plany. Biedny tylko Janek, któremu nie odpuszczę jak już  się przeprowadzimy. Będę musiał przekonać go, że planszówki są lepsze od xboxa :)

A jak Wam minęły Święta? :)

Share

Comments 2

 1. Nigdy bym nie zgadł, dlatego liczę na obszerną relację z rozgrywek ;-)
  Ja pod choinką znalazłem Puerto Rico i właśnie Power Grid.
  W sumie grudzień obfitował w gry (6 nowych), w związku z czym mam szlaban do lutego co najmniej. Ale nic to, bo w dwie jeszcze nie miałem okazji zagrać, więc styczeń jakoś przeżyję. Doszedłem też do wniosku, że posiadanie gier, w które nigdy nie grałem powoduje taki sam dyskomfort jak nieposiadanie jakiegoś tytułu ;-) Muszę w końcu znaleźć kogoś do Brassa!

 2. Taki szlaban jest czasem dobrą rzeczą – trzeba się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem (i kolekcją)
  Masz rację, że posiadanie gry, w którą się jeszcze nie grało to nieporozumienie. Muszę pozbierać się do kupy i naprawić błędy ostatnio popełniane. Nie ma gdzie pędzić, trzeba się cieszyć tym co się ma!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *