Odkurzanie w szafie

mars Ogólne 12 Komentarzy

No Gravatar

Uznałem też, że muszę przejrzeć swoje zbiory i odkurzyć co nieco. Przeglądając gry od razu rzuciły mi się do gardła dwie gry, które bardzo są zaniedbane.

Pierwsza – Small World – zagrana całe 2 razy! Tak być nie może! Wyciągnąłem dzisiaj instrukcję z pudła i postanowiłem przypomnieć sobie zasady a następnie zaproponować komuś rozrywkę. Żona niestety nie bardzo się nią zainteresowała, rad z kobrą też nie byli zachwyceni. Otoczenie nie bardzo mi sprzyjało. Teraz jednak myślę uderzyć z tą propozycją do osadnika i Stanley’a. Może nawet dodatek Leaders wykorzystam.

Druga to Android – gra, którą zagrałem tylko raz i to nie do końca, ponieważ towarzystwo musiało wracać do domu. W Warszawie miałem graczy do tej gry, a we Wrocku może znajdę niebawem. Instrukcję niestety od nowa muszę przeczytać bo trochę obszerniejsza i niby coś mi tam świta, ale nie do końca. Mimo, że rozegrałem tylko niecałą partyjkę to wiem, że to jest bardzo dobra gra. To się po prostu czuje. Nie wiem czemu nie wróciłem wcześniej do tej gry. Odgrażałem się kiedyś, ale nic  z tego nie wyszło. To chyba przez to, że regularnie dochodziły mi nowe gry i nie mogłem się skupić dłużej na jakimś tytule. Jutro przypominam sobie instrukcję i zagłębię się w świat zbrodni przyszłości.

Jakaś nowa gra też by się przydała…niebawem Święta…do tego czasu jednak odświeżę wspomniane tytuły!

Share

Comments 12

 1. Masz takie perełki, a szukasz nowych, nierozumiem…zupełnie jak ja :)
  Chociaż ostatnio doszedłem do wniosku, że oprócz wszelakich Wallaców to jest może jedynie kilka tytułów wartych jeszcze zakupu. Czyli jest szansa na stabilizację kolekcji :)

 2. Androida nie znam, ale w Small World to jedyna gra w jaką gram od dwóch tygodni (czyli od dnia zakupu). Nie pojmuję jak można poprzestać na dwóch partiach ;) Mnie nie jest w stanie zrazić nawet fakt, że do tej pory wygrałem ledwie 2 partie (nie potrafię tego wytłumaczyć, bo gra przecież nie jest skomplikowana).

  A co do nowych gier na święta może zainteresuje kogoś „Tajemniczy Mikołaj” http://www.gamesfanatic.pl/2010/11/18/tajemniczy-mikolaj-2010/ (rejestracja kończy się w niedzielę)

 3. Post
  Author

  Ja też nie pojmuję jak można :) Może ktoś mnie jednak wyratuje z opresji i zagra ze mną. Tymczasem przedzieram się przez instrukcję Androida i nawet sporo pamiętam :)

 4. @ Palmer to faktycznie dziwna sprawa, że ma się całkiem fajne gry, a jednak wciąż myśli się o nowych. Ech ten konsumpcjonizm.

 5. Post
  Author

  Ja bym tego nie wiązał z konsumpcjonizmem, po prostu zdrowy, światły człowiek potrzebuje nowych bodźców i wyzwań.

 6. Czasami czuję się, że to przesada. Ledwo trzy partię w jedną grę, a już jest nowa. Ale kto by się oparł nowym kształtą meepli czy wyciskaniu nowych żetonów :)
  Na całe szczęście gier wartych zakupu już jest mało, no chyba że coś w promocji :D

 7. No właśnie, kiedyś narzekałem, że nie ma wyprzedaży planszówek, ale z drugiej strony mój portfel mógłby tego nie wytrzymać. Już teraz jak wypatrzę coś okazyjnie to nie mogę się oprzeć :)
  Tak w ogóle to dzisiaj pokażę żonie propozycję gry pod choinkę, zobaczymy jaki feedback będzie

 8. FFG robi wyprzedaż ;)
  Android 25$, chyba się skusze.
  Swoją drogą to się nazywają przeceny, o 35$ nawet 50$, a u nas sklep daję na święta rabat 5% i wszyscy się o nie zabijają :/

 9. Post
  Author
 10. W grupie siła, narazie jest już tylko po 20$ :)
  Co do Androida, to czy kolega Mars jest szczęśliwym posiadaczem polskiej instrukcji ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *