Zagadka

osadnik Ogólne 11 Komentarzy

No Gravatar

Wczoraj Stanley kusił Brassem. Z zaproszenie nie było mi dane skorzystać, ale nie próżnowałem – zagraliśmy w nową grę! To znaczy nowa to ona była 8 lat temu, ale śladów używania nie widać, a ja ją niedawno nabyłem na rynku wtórnym, więc dla mnie gra jest nowa :) Tytułu na razie nie podam, ot taki konkurs bez nagród. Stanleya wykluczam, bo zna rozwiązanie :) (nie obraź się – w zamian zapraszam Cię na partyjkę). Znany projektant popełnił tę grę jakiś czas temu i jakoś przeszła bez echa. A szkoda bo gra jest przednia. Wylądowała gdzieś w dziewiątej setce BGG i raczej już tam zostanie – ale nie dajcie się zwieść subiektywnym rankingom – nie oddają rzeczywistej wartości rozrywki!

Przy okazji pochwalę się, że odniosłem długo oczekiwany sukces – żona powiedziała, że gra nie jest zła, a reszta współgraczy bardzo ją chwaliła. Wróciła mi wiara w siebie, zniknęły kompleksy, aż mi się cera od razu poprawiła :) Czekam na rewanż aby sprawdzić regrywalność!

Wracając do gry – jest dla 3-4 fenickich kupców, którzy zabiegają o wpływy w śródziemnomorskich potęgach przez zakładanie miast i wysyłanie statków. Instrukcja krótka pozwoliła wytłumaczyć zasady o 23:30 i gramy.
Rozgrywka wraz z tłumaczeniem zasad zajęła ok. 2 godz, najbardziej skomplikowane było liczenie punktów zwycięstwa, ale przecież my nie gramy dla zwycięstwa tylko dla radości grania, a tej mieliśmy pod dostatkiem! A znając zasady myslę, że kolejne partie zmieszczą się poniżej 1,5 godz.

Dla ułatwienia dodam, że Tyrus nie jest tytułem tej gry, Torres także nie. Kto wie jaki tytuł i kto ja popełnił?

P.S. Mam ochotę wykluczyć Palmera, bo wygrywa wszystkie konkursy, ale nie nie będę taki. Palmer, dawaj !

Share

Comments 11

 1. Ja dałem się skusić wczoraj na Brassa ponownie. Zresztą nie tylko Brass wczorajszego nocnego wieczoru skusił nas – mieliśmy 6 godzin na granie :)O tym niebawem.
  Palmer jak zwykle na posterunku :)

 2. A z cikawostek to obecny Tyros jest na liście UNESCO, więc jakieś pozostałości z czasów, w których rozgrywa się gra pewnie tam mozna znaleźć.

 3. osadnik, piszę się na partyjkę Tyrosa, bo z każdą grą (Age of Steam, Tinners’ Trail, Brass) mój apetyt na Wallace’a rośnie!!

 4. kurka, no i wyszło na to, ze znowu zrobiono konkurs pod Palmera :)
  koniec z konkursami.

  A czy ktoś z tutaj obecnych ma doswiadczenia z Tyrosem?

 5. Tyros koniecznie, a w kolejce jeżeli chodzi o Wallace’a czeka jeszcze Age of Steam- czas na pełna partię w 3 albo 4 osoby!!

 6. @ mars – z konkursu mnie wykluczył, a teraz „mogę, mogę?”
  Ah, miekkie serce mam – możesz, mozesz :)
  zrobimy wieczór Wallacowy – Brass, Tyros, Steam, Boże Igrzysko i Tinners
  do północy się wyrobimy, nie?

 7. Jak zaczniemy w południe to do północy czemu nie. Ja się piszę, ale jak zwykle problem z czasem. Łatwiej jednak to podzielić na mniejsze bloczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *