Jaka to gra?

mars Konkurs 49 Komentarzy

No Gravatar

Wymyśliłem!

No dobra, może nie wymyśliłem, ponieważ już wcześniej były takie konkursy, a tylko odgrzałem pomysł. Ja sam uczestniczyłem w takim konkursie, ale niestety nic nie wygrałem – jakoś takie moje szczęście. Oczywiście rozumiem też arturiona, który jak było kiedyś losowanie to olał temat. Dlatego też będziemy mieć konkurs bez losowania. Zadanie będzie banalne – tzn. łatwo je wytłumaczyć a czy łatwo odpowiedzieć to się okaże. Poziom jest łatwo-trudny :) i raczej każdy powinien choć częściowo odpowiedzieć. Do sedna.

—————————————————————————————————

1. Poniżej mamy grafikę składającą się z 32 elementów. Elementy oczywiście pochodzą z gier. Zadanie: Odgadnijcie jak najwięcej gier. W odpowiedzi oczekuję podania numeru i obok napisania z jakiej gry pochodzi np.: 1 – Zostań Menadżerem, 2 – Grzybobranie, itd. Każda odgadnięta gra to 1 punkt.

2. Każdy zarejestrowany na blogu planszoholik ma już dodatkowy 1 punkt. Jeśli ktoś nie jest zarejestrowany to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić i dostać punkt. Oczywiście bez rejestrowania też można wziąć udział w konkursie.

3. Można zdobyć dodatkowy 1 punkt odpowiadając na pytanie:
Co moja córka ostatnio rozlała na Agricolę? (macie jeden strzał tylko i to nie jest dowcip :) Ten kto trafi dostanie dodatkowy punkt.

4. Podsumowując – możecie zdobyć maksymalnie 34 punkty. Tu uwaga: Palmer może wykorzystać w konkursie dodatkowy 1 punkt (drugi na inną okazję zostanie), Rand też ma jeden punkt więcej – OBAJ ZGARNĘLI PUNKTY W KONKURSIE NA TO CO DOSTANĘ NA URODZINY.

5. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów. W przypadku remisu decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik może przesłać odpowiedź tylko raz i jego pierwsze zgłoszenie się liczy.

6. Odpowiedzi można wysyłać do godz. 24:00 29.X.2010 na adres konkurs(małpa)planszoholik.pl. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.

7. Do wygrania nowa gra EMERALD http://boardgamegeek.com/boardgame/3452/emerald (wersja niemiecka, niezależna językowa, ale z angielską instrukcją). Nagrodę przyznam w weekend 30-31.X. Nagroda zostanie wysłana pocztą.

UWAGA: Dodatkowo za 2 i 3 miejsce mamy nagrody ufundowane przez zaprzyjaźniony sklep planszak.pl. Będzie to Chaos – filerowa karcianka (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/65521/chaos).

To oznacza, że mamy nagrody dla 3 najlepszych uczestników konkursu!

8. W grze nie mogą uczestniczyć znajomi królika czyli, osoby z którymi regularnie grywam, aby nie było matactwa. To oznacza, że kobra, Stanley, rad i osadnik wypadają z gry. Sorry.

Poniżej zgadywanka:

Konkurs - jaka to gra?

POWODZENIA!

Share

Comments 49

 1. No, no mi się pomysł na konkurs podoba.
  Oczywiście rozumiem i podziwiam Twoją uczciwość, ale nieco żałuję, że nie mogę wziąć udziału w tym przedsięwzięciu :(

 2. Za groźby karalne, arturion odpada z gry :)

  Tak jak pisałem, pomysł nie jest oryginalny, ale jako że nie został opatentowany i nie posiada praw autorskich, więc korzystam do woli. Ostatnio widziałem, jak ktoś podobnie jak ja wyciera nos, chciałem wnieść oskarżenie, ale żona mnie powstrzymała :)

  Gwarantuję, że około 20 gier można na pierwszy rzut oka rozpoznać nawet bez powiększania zdjęcia.

  Zapraszam do zgadywania, ale dzięki za komentarze, następnym razem chętnie uwzględnię wszelkie uwagi!

 3. To co już mam zacząć podpowiadać? :)
  Dlatego dałem aż 32 tytuły, wcale nie musicie wszystkich odgadnąć, jest trochę trudnych i na pewno nie wszystkie są w czołówce BGG. Ponieważ nagroda nie będzie losowana to musi być trochę wysiłku :)

 4. My z Radem rozpoznajemy aż 8 gier hehe Ale, że zabroniono nam udziału w konkursie to zapewne Mars zaspokoi naszą ciekawość wcześniej.

 5. Wyślijcie tyle ile zgadniecie! Pamiętajcie, że wcale nie trzeba wszystkiego trafić. Może się okazać, że wygra ktoś kto ustrzeli zaledwie 10 gier.
  luljusz obrał też dobrą strategię – odstraszenie potencjalnych konkurentów ;)

 6. Post
  Author

  Aktualizacja!
  Dzięki planszakowi również zajęcie 2 i 3 miejsca będzie nagrodzone. Szczegóły w opisie konkursu!
  Dzięki planszaki!

 7. ja też się obrażam i w ramach obrażenia i na złość podam wszystie tytuły gier. A więc po kolei: nr 1) to… ała!!! ugryzłem się w język… buu… nic nie powiem…

 8. Post
  Author

  kobra & Stanley – to może spróbujcie swoich sił w konkursie a jako nagrodę, w zamian zagram z Wami w coś :) kobra już miała wczoraj nagrodę, więc tylko Stanley został do wynagrodzenia :)

 9. To po co mam brać udział w konkursie skoro już nagrodę dostałam? Zresztą i tak nie mam szans z moimi 8 trafieniami haha No ale miałabym 1 punkt więcej za to, że wiem co córka Marsa wylała na plansze :)

 10. Post
  Author

  kobra- No właśnie dlatego nie możesz brać udziału w konkursie – wiesz więcej niż inni :)
  arturion – dzięki za zauważenie tego szczegółu, zmazałeś swój grzech donosicielstwa :)

 11. a za co odpadam? co znaczy regularnie grywam? przypominam, że graliśmy 2 razy i tylko raz w Twoją grę. Obrażam się. Kobra – obraźmy się razem, zapraszam cię na granie razem z Radem i Stanleyem. Poradzimy sobie sami!

 12. Eee po wczorajszej rozmowie z Marsem okazało się, że moje 8 trochę spadło. Teraz ciężko powiedzieć do ilu, bo poznałam parę tytułów od szefa tej akcji.

  A co do grania Osadnik to mi ganz egal gdzie. Ważne żeby grać :)

 13. uwaga uwaga!
  organizuje antykonkurs!
  kto prawidłowo wytypuje numery gier, których nikt nie rozpozna?
  zgłoszenia można typowac na forum
  mam nagrodę!!
  jest to gra D-Day Dice
  wysyłka mailem na mój koszt!!!!

 14. Ja myślę, że najtrudniej będzie odgadnąć czerwoną plamę z obrazka 24 :) Przynajmniej ja nie mam najmniejszego pojęcia co to może być.

 15. Post
  Author
 16. Post
  Author
 17. w sumie to Mars powinien sie sam wykluczyć z konkursu głównego. W końcu z pewnoscią regularnie sam ze sobą grywa :)

 18. Post
  Author
 19. Post
  Author
 20. Ja się nie dopominam bo wykluczony z konkursu nawet nie próbowałem swoich sił… Rozpoznałem 10 gier i dałem se spokój :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *