Zagadka

Stanley Ogólne 17 Komentarzy

No Gravatar

Ha!! Nie wytrzymałem… Nabyłem… Nową, nowiutką w folii!… Już mam! A co to takiego? To jest właśnie przedmiotem zagadki. Zamieszczam trzy zdjęcia prezentujące komponenty owej gry. Ciekawe czy ktoś ją zna? Jeszcze oczywiście nie grałem ale jestem pod wrażeniem wykonania, 300 drewnianych elementów i… niebywale okazyjnej ceny :) Kto wie co to za gra:

Fabryki, sześcienne i pastylkowe znaczniki graczy

znaczniki surowców

statki, pociągi, ludziki, kostki itp.

Do tego duża plansza, instrukcja i pudełko nareszcie odpowiedniej wielkości, tzn nie zajmuje dużo miejsca a wszystko się idealnie mieści.

No więc czy ktoś wie co to za gra?

Jak zagram oczywiście opiszę tutaj wrażeniach choć po tym co do tej pory czytałem spodziewam się bardzo ciekawej rozgrywki :)

Share

Comments 17

 1. albo dobra, nie powiem. W każdym razie charakterystyczne stateczki :) i ten kulawy czarny ziomek

 2. Aha, w ogóle to łatwa zagadka Stanley.

  Ja mam o niebo lepszą. Czyje to słowa (sprzed kilku dni)?:

  „no i właśnie rozegrałem partię jednoosobową w Age of Steam. Rewelacyjna gra i tym razem wygrałem tzn na koniec opłaciłem wszystkie wypuszczane wcześniej akcje i jeszcze zostało mi 14 dolarów :) I uwaga moja do powyższych komentarzy: zamiast siedzieć i szukać nowych gier trzeba eksploatować te, które już się ma! Taką przyjąłem strategię. Trzeba panować nad nałogiem!!”

 3. To zapewne Tinners’ Trail :-)
  Nie grałem ale kiedyś myślałem o zakupie tej gry….

  Zagadka Marsa: domyślam się że powiedział to Stanley, ale to tylko takie moje domysły ;-)

  @Stanley czekam na jakąś fajną recenzję Tinners trail, oczywiście ze zdjęciami :-)

 4. Ty hipokryto :P
  Teraz mnie będzie korcić, bo Wallace za taką cenę to żal odmówić.
  Za karę sprawdź wariant dwuosobowy ;)

 5. Brawo rand! Tak, wiem mars zagadka nie była trudna, Twoja jest znacznie trudniejsza. Ja nie potrafię sobie przypomnieć kto to powiedział i nawet podpowiedzi randa niewiele mi mówią ;) Właśnie przeczytałem instrukcję Tinners Trail i szczerze powiem, że będę się bał zagrać pierwszy raz… Dodam, że instrukcja jest napisana rewelacyjnie! A dlaczego będę się bał? Bo mając obraz rozgrywki w wyobraźni, w teorii, po przeczytaniu instrukcji obawiam się czy rozgrywka będzie równie rewelacyjna! Zapowiada się pięknie. rand, oczywiście zamieszczę recenzję po pierwszej grze, ze zdjęciami, tylko kiedy to będzie…

 6. Aha i wracam do mojego postulatu: „zamiast siedzieć i szukać nowych gier trzeba eksploatować te, które już się ma! Taką przyjąłem strategię. Trzeba panować nad nałogiem!!”. Już sobie przypomniałem kto to powiedział!!!

 7. Jeszcze ustrzeliłeś hat-trick :D
  Za karę Marsowi na urodziny sprawisz innego Wallace’a i sprawa załatwiona ;)

 8. Stanley, Stanley, co z Ciebie wyrosło. Cyniarz jeden ;)
  Teraz musisz wpaść i zaprezentować Cyniarza a ja w rewanżu odpalę Strozziego :)

 9. To video przeglądałem, ale jakoś nie lubie ludzi rzucających elementami gry. Wielkie dzięki :)

 10. Stanleyu drogi! Czy przetestowałeś wariant dwuosobowy? Bardzo mnie korci, żeby kupić tą grę w tak rewelacyjnej cenie, ale 90% partii byłoby właśnie dwuosobowych…

 11. arturionie drogi! Ja jeszcze nie miałem okazji wypróbować podstawowej wersji dla 3-4 graczy a co dopiero dla 2. :) Znajomi mi się rozjechali a u marsów „Nie ma póki co warunków” jak określił to mars w jednym z ostatnich postów. Ale dziś siedziałem i intensywnie obmyślałem dwuosobowy wariant dla tej gry kompilując kilka warianów znalezionych w sieci. W teorii hula mi to wyśmienicie ale oczywiście praktyka zapewne zweryfikuje to miażdżąco. A może nie :) zobaczymy. Jak zagram dam znać ale nie wiem kiedy to nastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *