Robić nic czyli co?

mars Ogólne 15 Komentarzy

No Gravatar

Dzisiejszego wieczora plan był prosty: rozkładam Alhambrę i gramy z żoną. Niby wszystko było w porządku. Oglądaliśmy wiadomości, żeby zobaczyć w końcu co się dzieje w naszym dziwnym państwie. W międzyczasie poszedłem położyć małą do spania. Wiadomości dobiegały końca, ja przyniosłem grę, zacząłem rozkładać i … dostałem kosza. Żona oznajmiła, że musi pisać sprawozdania i żebym zajął się sobą. :/ To było bardzo perfidne. Poczułem się zraniony i zdradzony. Postanowiłem, że w takim razie nic nie będę robił.

Nie wytrąciło mnie to jednak z równowagi. Postanowiłem poszukać sobie jakiejś gry do kupienia. Tak właśnie. Wstawię ją na jedną z półek w szafie z ubraniami i przejmę kontrolę nad jednym poziomem. Wlazłem na standardowo na BGG, ale równolegle postanowiłem przejrzeć co w ogóle leci na kablówce. Tu po kilku kliknięciach doznałem podwójnego szoku. Po pierwsze na jednym z kanałów zobaczyłem dziwną zapowiedź programu, po której wyświetliło się logo „Owsiak TV”. Z początku nie uwierzyłem własnym oczom, ale po chwili okazało się, że to nie żart. Pojawił się kanał Owsiak TV! Bez urażania nikogo – co do k.. n.. ma znaczyć? Ludziom na prawdę odwala. Ale nie ważne. Skoczyłem dalej a tam TRWAM TV, czyli telewizyjna wersja radia z twarzą. Akurat były jakieś wiadomości, w których pani z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  stwierdziła, że po wielokrotnych kontrolach TRWAMu stwierdzają obiektywnie, że kanał ten spełnia wszystkie wymogi stawiane przed telewizją społeczną. A to chyba już jakaś spóźniona szopka noworoczna. Na szczęście chwilę później trafiłem na Strażnika Czasu z killerem Van Dammem i uznałem, że jednak skoro takie nowości lecą w telewizji „publicznej” to Bóg musi być łaskawy ;)

Takie właśnie zjawiska medialne utrwalają mnie w przekonaniu, że planszoholizm wcale nie jest taki zły :)

Share

Comments 15

 1. Post
  Author
 2. Ha! A moja żona sukcesywnie od czterech dni rozgrywa ze mną partyjkę Atona! Nie wierzę w to co się dzieje :)

 3. A właśnie a’propo nowej gry! GRZESZNICY NIE CZYTAJĄCY FORUM GRY-PLANSZOWE.PL OTO NEWS DLA WAS :

  MAAAATHAAAANDEEEEL :

  http://www.boardgamegeek.com/geeklist/57883/polski-mat-handel-6-polish-math-trade-6/page/1

  W skrócie, dla niewiedzących cóż to jest, to po prostu wielka masowa wymiana gier. Jeszcze przez dwa dni można dodawać swoje gry na listę (już ponad 200 tytułów). Potem wysyła się wiadomość do prowadzącego MatHandel ze swoimi propozycjami wymiany. Np, że za swoją grę X, chcę grę Y lub Z. Admin wpuszcza to w program (na tym się akurat nie znam), który robi listę wymian (czyli, że użytkownik jakiś tam dostaje od kogoś tam grę, a sam wysyła komuś innemu swój tytuł). Aha najważniejsza rzecz, nie ma tutaj opcji, że w wyniku działania programu ktoś będzie tak poszkodowany, że będzie musiał komuś wysłać grę, a sam nic nie dostanie. Ale wszystko jest w opisie MatHandlu, sam powystawiałem sporo gier zapraszam was do tego!

  http://www.boardgamegeek.com/geeklist/57883/polski-mat-handel-6-polish-math-trade-6/page/1

  To już 6 edycja tego wspaniałego cudeńka!

 4. Raczej Fight Club, też mi nazwa Podziemny Krąg. Poza tym ile razy można oglądać Martina i Brada robiących mydło :)

 5. @arturion – jak dla mnie bez rewelacji mathandel. Trzeba się pozbyć jakiejś gry ze swojej kolekcji :( Oprócz Descenta nie oddam niczego! A nie można zapisać się na chętnego i w zamian nic nie zaoferować? ;)

 6. Mars, możesz wstawić grę której jeszcze nie masz, a którą kupisz specjalnie na tą okazję :)

  A ja uwaga (przygotowany na lincz) oddaję :

  HORROR W ARKHAM, !!
  GENUĘ
  WIKINGÓW
  ROMĘ
  KARCIANYCH OSADNIKÓW
  ZAGINIONE MIASTA
  FOOTBALL LIGRETTO
  MAFIE

 7. @arturion – :) Heh, a coś sobie zostawiasz? I pamiętaj o Wielkiej Planszy, czyżbyś nie używał jej imienia nadaremno w pewnych sytuacjach? ;)

 8. Zostawiam dwie gry, ale i tak to nie jest tak, że wszystko wymienię, ja liczę na góra dwie wymiany ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *