Gry 6+ (graczy)

mars Ogólne 7 Komentarzy

No Gravatar

Dopiero co pisałem o grach 1 osobowych a teraz mam problem na przeciwnym biegunie. Właśnie zbieramy się na piątkowe wieczorno-nocne granie. Mówiąc „zbieramy” mam na myśli mnie z żoną – okazuje się, że chyba sam nie mogę jechać ;)

Tak czy inaczej przeglądam nasze zasoby growe i co się okazuje – nie mam odpowiednich gier na nasze spotkanie. Pierwsza faza grania ma trwać od 20-22 i uczestniczyć w niej będą 4 osoby. Po godzinie 22 jedziemy jednak dalej w trasę – na wieś ;) aby rozpocząć rozgrywki 6-osobowe. I właśnie tutaj pojawia się problem. Nie mam gier dla 6 osób. Znakomita większość to tytuły do max. 5 osób. Ciekawe czy Stanley coś będzie miał. Ja mam tylko HwA, który odpada ze względu na towarzystwo – wolą raczej mózgożerne tytuły. Do tego Cytadela, Fasolki i Football Ligretto. Poza tym nic! Teraz odnalazłem cel w życiu – muszę odnaleźć ciekawą grę 2-6 lub 3-6 a może i więcej osób. O właśnie jeszcze Carcassonne z dodatkami mam na 6 osób, ale pożyczyłem właśnie koleżance z pracy (nawiasem mówiąc to ciekawe, czy da radę z mężem rozgryźć ją – na początek dostała od razu z dodatkami, więc może być trudniej).

Nic tam, może utworzymy dwa teamy po 3 osoby :) lub 1 + 5 nawiązując do gier jednoosobowych :) Pora się zbierać się!

Share

Comments 7

 1. Bang. Battlestar Galactica z dodatkiem. Game of Thrones z dodatkiem. Race for the Galaxy z dodatkiem. Imperial 2030. Mam dalej wymieniać? ;-)

 2. A jak się okazuje Stanley miał gry na 6 osób! Age of Steam, Antike, Sabotażysta no i Wysokie napięcie. Wieczór graniowy zaliczam do udanych. Wprawdzie nie rozegraliśmy do końca partii Age of Steam ale dziewczynom nie za bardzo podeszło a i późna pora na taki wymagający tytuł nie jest do końca odpowiednia. Ale gra moim zdaniem świetna.

 3. Post
  Author

  Faktycznie, jeszcze Wysokie Napięcie mam, ale nie przepadam za nią.

  @V – wymieniać można, jeszcze żeby tylko to wszystko mieć :)

 4. 2ed Cywilizacji Sida Meiersa;
  Twilight Imperium (z dodatkiem do 8 osób :P);
  Stara dobra Magia i Miecz (teoretycznie można samodzielnie rozszerzyć grę na dowolna ilość graczy);
  Runebound (do 6 ale to w sumie taka inna wersja MiM);
  Tannhäuser (do 10 osób team vs team);
  Chyba tyle… jak mi się coś jeszcze przypomni dam znać

 5. Post
  Author

  Runebound nie podobał mi się zupełnie
  Twilight Imperium – marzy mi się, ale nie będę miał z kim zagrać. Gry długie nie cieszą się popularnością w moim towarzystwie – wyjątek – HwA.
  Tannahauser – fajnie, ale jak wyżej do tego tematyka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *