Kartonowa ciekawostka

poooq Aktualności, Ogólne 4 Komentarzy

No Gravatar

Sezon urlopowy trwa, cicho, spokojnie, a tu nowa niespodzianka: magazyn w którym regularnie będą drukowane gry planszowe. Do tego zupełnie za darmo za niewielkie pieniądze (ok. 4$)  Nieźle, idea godna pochwały.

Zerknijmy co mają do powiedzenia twórcy Kartonowych Gier Planszowych:

?Kartonowe Gry Planszowe? to elektroniczny magazyn , zawierający w środku grę  planszową. Każdy kolejny numer to inna gra . Gry będą unikatowe i nie znajdziesz ich nigdzie indziej. Za każdym razem gdy nowa gra zostanie opublikowana  na stronie, znajdziesz do niej  opis oraz link. Magazyn zapisany jest w formacie Pdf,  który odpłatnie można pobrać na swój komputer i wydrukować (cena to ok 12 zł). Pobrany plik jest twoją własnością i nie możesz go rozpowszechniać (jest chroniony prawem autorskim). W numerze (w zależności od charakteru gry) znajdziesz plansze oraz elementy niezbędne  do rozgrywki. Po wydrukowaniu gry na kolorowej drukarce, w celu podwyższenia trwałości jej elementów, należy nakleić je na tekturę grubości ok. 1mm. Najlepiej aby tektura była w dużych jednolitych arkuszach. Plansza zapisana jest w pliku o dużym formacie, ale wydrukować ją należy w częściach na arkuszach A4 (taka opcja istnieje w Adobe Reader). Idealnym klejem do podklejania papierowych elementów jest butapren, lub klej poliuretanowy . Klej wikol powoduje zwichrowanie papieru z drukiem. Do wydruku można użyć dowolnego rodzaju papieru A4, jednak najlepszy efekt uzyska się na papierze fotograficznym (jest on najdroższy) .W czasie podklejania papierowych elementów  należy zwrócić uwagę, aby nie rozmazać druku. Podklejone elementy należy wyciąć i przystąpić do rozgrywki. W pobranym pliku znajdziesz instrukcję do gry, którą możesz w dowolny sposób modyfikować według własnego uznania. Do rozgrywki możesz użyć papierowych pionków zawartych w magazynie, lub dowolnych innych (np. plastikowych). Do gry niezbędna jest też standardowa kość sześcienna, którą znajdziesz  w papierniczym, lub sklepie z grami planszowymi.

Życzymy miłej rozgrywki !

Adres do KGP: http://www.cartonboardgames.com/

Planszoholik ma na Was oko!

P.S. Pierwsza gra zapowiada się srogo: Kosmiczne starcie z miłośnikami swastyki: ?Flota NAZISTÓW dotarła na Ziemię!  Rozpoczęła się wielka gwiezdna KANONADA???????..

Share

Comments 4

  1. Post
    Author

    „Magazyn zapisany jest w formacie Pdf, który odpłatnie można pobrać na swój komputer i wydrukować (cena to ok 12 zł)”: wybaczcie, moja pomyłka, myślałem że chodzi o koszt wydruku… Oczywiście edytuję posta. Dzięki Andrzej!

  2. Tej , a to po polskiemu, myślałem że jakieś zzagramanicy. Ciekawe jaki poziom gry, ponieważ jakoś tak powątpiewam w to. Tak czy inaczej może się skuszę na tak na próbę, chociaż może przy jakimś innej tematyce gry …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *