Osadnicy z Kościanu

mars Aktualności 8 Komentarzy

No Gravatar

Galakta wydaje kolejny wariant Osadników z Catanu. Ja już nie kapuję tego osadnictwa. Tym razem wersja kościana. Najpierw planszowa, potem karciana, teraz kościana. Boję się pomyśleć jak gra będzie się „toczyć” przy użyciu 6 kości. Ja w wersji planszowej uporać się z dwiema kośćmi miałem problem a teraz aż 6! Jak patrzę na instrukcję i opisy to jedyne co mi przychodzi do głowy KOŚCI. Ładnie przyozdobiona wersja klasycznej gry w kości. Oczywiście rozumiem, że jak coś jest bestsellerem to trzeba to doić do upadłego bo kolejna okazja może się nie nadarzyć.

Osadnicy z Kościana

No i niby niska cena bo 20zł, ale z drugiej strony płacimy za odgrzany pomysł a fizycznie za bloczek papieru i 6 kości! Koszt tego na dalekim wschodzie jest bliski zeru. Strzelam, że matryca na kości standardowa, więc brak dodatkowych kosztów, jedyne co to obrazki są nanoszone na gotowe kości. Tak czy inaczej pewnie znajdą się na to chętni bo w końcu 20zł to nie fortuna.

Share

Comments 8

 1. Jako chwilowy posiadacz kościanych osadników, chciałbym sprostować! O tak sprostować! Nazwanie osadników kościanych przyozdobioną grą w kości, to tak jak nazwać karcianych, przyozdobioną grą w wojnę.

  Po pierwsze, na bloczkach papieru nie ma tylko jakiejś tabelki do zapisywania wyników, ale wyspa z zaznaczonymi drogami, osadami, miastami i rycerzami. W odpowiedniej kolejności należy budować te obiekty z surowców które wskażą nam kości po możliwości dwukrotnego ich przerzucenia.

  Po drugie, autor stworzył także wariant plus, którego celem nie jest zdobycie jak największej ilości punktów ale zdobycie równo 10 punktów, plansza do wariantu PLUS jest do pobrania na BGG i na stronie wydawnictwa jeżeli dobrze pamiętam

  Po trzecie, stworzony został również wariant XXL jest to duża mapa na której grają wszyscy gracze.

  Aż szkoda nie wydać tych 20 złociszy, na taką fajną szybką grę. I nie jest to jakaś gra czasowo na poziomie kółka i krzyżyk, na wariant podstawowy trzeba poświęcić co najmniej 30 minut, i co najważniejsze nie czuje się, że to aż tyle czasu.

  Niech żyją CATANOWCY!

  Samozwańczy Pierwszy Sekretarz
  Rady Kościanego Wyzwyolenia
  tow. Arturionov

 2. Ja reagowałem na hasło ‚gra kościana’ podobnie jak Mars. Ale po kilku grach w Roll Through the Ages, dość szybko odszczekałem. Dlatego kościanymi osadnikami gotowym się zainsteresować. O!

 3. Post
  Author
 4. Słyszałem, że na rynek wchodzi nowa wersja Osadników z Catanu- wersja bierkowa, osadnik szykuj się!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *