Edukacyjna gra planszowa

kobra Aktualności 5 Komentarzy

No Gravatar

Dziś, całkiem przypadkiem znalazłam nową grę! Jest to połączenie moich dwóch pasji tj. gier planszowych i fascynującej biologii. Tu dokładnie mowa o świecie zwierzęcym czyli faunie. Taką też nazwę nosi owa gra –  Fauna. Autorem jest Friedemann Friese, a wydawcą Rebel.

Fauna

Rozgrywka polega na odgadywaniu gabarytów zwierząt i ich miejsca występowania na kuli ziemskiej.

Oczywiście szanse na to, że zakupię tą grę są zerowe, bo z kim niby miałabym w to grać? Rad i Mars odpadają. Już widzę ich minę, gdybym takie coś wyjęła na stół (czytaj dywan). Być może za parę lat będziemy z Marcelem w to grać, bo muszę ratować syna przed światem komputerów i internetu, w który na pewno będzie próbował go wciągnąć tatuś :(

Share

Comments 5

 1. Friese fajny koleś, ale odgadywanie gabarytów? A co jak dużo czekoladek niedźwiedź zje? Albo słoń ma problemy z wypróżnianiem, albo żyrafa ma anoreksję?

 2. fajna edukacyjna gra, szczegolnie w celu poznania geografii przez dzieciaki
  co do roznych gabarytow, masz przedzialy wagowe, przedzialy dlugosci itd ; )
  wiec jak mis zje za duzo to tez jest to uwzglednione : )

 3. o dzięki zolti, czyli warto jednak :)
  Żarty żartami, ale myślę, że jak mała trochę podrośnie to będzie to bardzo ciekawa propozycja dla nas :)

 4. Post
  Author

  Tu można nieco dokładniej dowiedzieć się o co chodzi w tej planszówce http://www.gryplanszowe.net/videocast/gry-rodzinne-videocast/fauna.html

  Przyznam szczerze, że po obejrzeniu filmu zniechęciłam się do tej pozycji. Nie chodzi mi o formę przedstawienia gry. (Niektóre filmiki są doprawdy zabawne, choćby o Mr. Jacku). Po prostu spodziewałam się czegoś ciekawszego i bardziej interesującego. A wychodzi na to, że to typowa planszówka dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *