Jednorazowe wydatki – wyniki ankiety

mars Ankiety 10 Komentarzy

No Gravatar

Zakończyłem ostatnią ankietę dotyczącą tego ile wydajemy z reguły na jedną grę. Jeszcze w ramach wstępu dodam, że oddano 66 głosów w ankiecie. Moje przewidywania spełniły się, aczkolwiek też nie do końca. Tak jak podejrzewałem większość z nas wydaje od 100 do 150 na jedną grę. Łatwo było to przewidzieć zważywszy, że znakomita większość ciekawych gier to koszt około 120 zł. W przedziale tym mamy m.in. takie gry jak Agricola, Cywilizacja: Poprzez Wieki, Wysokie Napięcie, Puerto Rico, Caylus, Dominion, Tygrys i Eufrat, Shogun, Small World itd… Nie spodziewałem się, że aż 17% planszoholików wydaje ponad 200zł na grę. To oznacza, że inwestują produkcje typu Starcraft, Tide of Iron, Descent, Twilight Imperium, Runewars czy inne „kobyły”. Osoby, które umiejscowiły się pomiędzy 50 a 100 zł też mają w czym wybierać. Ja osobiście mam m.in. Citadels, Pandemic, Galaxy Trucker i oczywiście Carcassonne – nie licząc dodatków z którymi ta gra plasuje się w grupie powyżej 200zł :) W gronie najtańszych gier ostatnio można też trochę ciekawych tytułów znaleźć i tu nawet mój najnowszy nabytek czyli Aton, doskonale pasuje.

Oczywiście nie ma większego znaczenia kogo na co stać i ile wydaje na gry – ważne, że gra i lubi to.

I tym „pozytywistycznym” akcentem zakończymy ankietę!

Share

Comments 10

 1. Ja myślę, że jednak cena nie odgrywa kluczowej roli przy wyborze gry. Jakby nie patrzeć jest to nie najtańsze hobby.

 2. A co dzisiaj jest taniego? Każde hobby wymaga jakiegoś nakładu finansowego, najtańsze chyba jest zbieranie kapsli (no chyba, że ktoś ma kłopoty z %, z drugiej strony może mieć wtedy pokaźną kolekcję) :)

 3. Modelarstwo jest najtańsze! Modelarstwo kartonowe oczywiście! Wystarczy Mały Modelarz nożyczki i klej :P

 4. Zapraszam na architekturę tam się przekonasz, że nawet i to nie jest tak tanie jakby się mogło wydawać ;)

 5. Mały Modelarz za kilka złotych w każdym kiosku, lub za piątkę w sprzedaży internetowej, nożyczki, Budapren, klej wodny BCG, klej Magiczny lub inny wikolowaty, jak dla mnie to to jest tanie :D

 6. A no i oczywiście karton dostępny z pudełek po ryżu i po butach, zazwyczaj 1 i 2 mm :P

 7. Chodziło i tekturowe modele i makiety tak trochę ogólniej niż samoloty. Poza tym na Małym Modelarzu raczej się ta pasja nie kończy, potem i tak się przechodzi na droższe zabawki z tej kategorii ;)

 8. Post
  Author

  Fajne, ciekawe ile dostarczy ciepła spalając to zimą w piecu, np. Agricola nadaje się idealnie do palenia w piecu, wkładasz takie AgriPolano i całą noc masz ciepło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *