Najstarsza gra

kobra Ogólne 7 Komentarzy

No Gravatar

Ja i rad jesteśmy małżeństwem, które nagadać się nie może. Poruszamy każdy możliwy temat, dyskutujemy w każdej wolnej chwili i ciągle nam mało. W trakcie ostatniej wymiany zdań nasunęło nam się pytanie. A mianowicie jaka była pierwsza gra planszowa? Ostatnio sporo tu pisaliście o swoich grach sprzed ok 20 lat, ale co było wcześniej? Czy gry planszowe to wymysł XX wieku? Mars pewno nieźle się uśmiał z początku tego posta, bo niestety poniosła mnie wyobraźnia. Rad i gadanie to coś niespotykanego i niezwykłego ;) Na szczęście od gadania mam kobitki :)

Share

Comments 7

  1. Strzelam, że jakieś go, szachy czy inne archaiczne gry umysłowe. Zależy w tym momencie jak zdefiniujemy grę planszową – jeśli mówimy o takich bliższych nam to pewnie jakoś początek XX wieku. Może uproszczone wersje powstały i wcześniej. Ja w każdym razie cieszę się, że mamy teraz gry w takiej formie jak każdy widzi, bo są one rewelacyjne.

  2. z ciekawości sprawdźcie na wikipedii hasło gra planszowa, niezłe ciekawostki ;)

  3. edit: trzy tygodnie później:
    Przyznam się, że jestem odrobinę zawiedziony brakiem komentarza w stylu: „Taak? A na czym polega gra w Piegi?”

  4. Jeśli masz na myśli to, co zwraca google po wpisaniu tej frazy to całkiem wesoła gra jest. Ciekawe kto wyda wersję PL?

  5. Fakt, gra wesoła, szczególnie kiedy pończochę zastąpi się patelnią, a pod główny element podłoży się planszę z najmniej lubianej gry, w końcu przymiotnik „planszowa” zobowiązuje…

  6. Szczerze powiedziawszy to jest to wersja właśnie PL, bo gdzie mógł powstać taki hicior, nawet na BGG się nie łapie bo to tylko dla wtajemniczonych. Ja osobiście wolę wersję z durszlakiem. Oczywiście najbardziej oblegana jest funkcja kręcącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *