Ile gier mamy w swojej kolekcji – wyniki

mars Ankiety 5 Komentarzy

No Gravatar

Obiecałem i zapomniałem. Kilka dni temu zdjąłem z anteny ankietę z tytułowym pytaniem i miałem podać wyniki, ale jakoś mi wypadło z głowy. Dzisiaj zacząłem przeglądać spam docierający do różnych skrzynek i w jednym była jakaś propozycja ankiety – to mnie olśniło (wniosek poboczny – spam jest pożyteczny ;)

Tym razem w ankiecie brała udział największa ilość respondentów – piękne słowo ;) – aż 72. Znowu można uznać, że nie jest to jakaś grupa odpowiednio reprezentatywna, ale zakładając, że OBOP i inne dezinformujące instytucje, przeprowadzają ankiety okołowyborcze na grupie ponad tysiąca ludzi i mają reprezentować 40mln ludzi to nasz przelicznik jest też niezły – reprezentujemy około 2,5 mln ludzi :) To przykład delikatnej manipulacji. Nie zważając na to można wyciągnąć pewne wnioski.

No właśnie: tylko jakie? To pierwsza ankieta (mieliśmy w sumie 5), która wyszła tak równomiernie. Odpowiedzi były prawie idealnie podzielone pomiędzy dostępne odpowiedzi.

ankietaWyszedł ładny torcik. Nie widzę sensu jakiejś analizy tego co otrzymaliśmy. Najciekawszą informacją jest może to, że 11% czytelników ma ponad 20 gier, ale aż 15% posiada ich ponad 30!

Dochodzę do wniosku, że jeśli mielibyśmy cały czas stałą publikę i czytelników, to trzeba by tę samą ankietę przeprowadzić raz jeszcze np. za rok bo pewnie mielibyśmy zachwianie wyników. Wiem, że jednak stale przybywa jakichś nowych „czytaczy” więc, zmiany będą w miarę nikłe. Tak czy inaczej nie będziemy powtarzać ankiety.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział – chyba nie bolało? ;)

Share

Comments 5

  1. My mamy ok 10gier (nie chce mi się ich teraz liczyć) i jestem zadowolona z tego wyniku bo mam co chciałam mieć. Prawie wszystkie gry są często używane a to świadczy o ich wartości!

  2. Ja jakoś nie mogę się opamiętać z kupowaniem gier od czasu gdy kupiłem od Kobry Dominona, po nim pojawiło się w mojej kolekcji 6 świeżych gier, a 7 jest już w drodze do mojego domu, co daje mi wynik 15 tytułów (nie licząc dodatków)

  3. Post
    Author

    Kobra – ilość jest bardzo ważna, patrz na Chińczyków jak sobie dają dobrze radę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *