Gotowy do zejścia

mars Ogólne 7 Komentarzy

No Gravatar

Tak mi się przynajmniej wydaje. Przeczytałem instrukcję do Descenta po angielsku a teraz kończę po polsku. Po lekturze wersji angielskiej, polska wydaje się być bardzo śmieszna i nienaturalna. Tłumaczenie jest zbyt spolszczone i część tekstów jest lekko naciągane. Nie mniej jednak, jeśli ktoś z angielskim na bakier to polska wersja nie jest zła. Po cichu liczę, że dzisiaj wieczorem będzie szansa choćby na krótką, próbną rozgrywkę, ale zobaczymy jak się moje losy potoczą :) Po przeczytaniu instrukcji okrutnie się napaliłem na tę grę. Wydaje się być prześwietna. Obym się nie zawiódł, ale wątpię w taką możliwość. Muszę poszukać tylko jakiegoś podsumowania zasad bo brakuje tego w instrukcji. Czeka mnie przewertowanie BGG. Takie podsumowania zasad są bardzo przydatne ponieważ gracz czuje się pewniej, szczególnie podczas pierwszych rozgrywek.

Zanim to nastąpi to jadę z rodzinką do ogrodu botanicznego :) W taką pogodę nie przystoi siedzenie w domu. W niektórych parkach w Warszawie (aczkolwiek sporadycznie) napotykaliśmy na stoły do szachów – takie betonowe, z szachownicą. Są one jednak trochę za małe do niektórych planszówek. Niestety we Wrocławiu nie widziałem takiego czegoś, ani też innych stołów, które umożliwiałyby grę „pod chmurką” w parku. To dopiero jest atrakcja, uwielbiam takie granie, aczkolwiek na kocu to raczej męczarnia i ryzyko zagubienia elementów. Może gdzieś znajdę we Wrocławiu jakieś miejsce na rozgrywkę, może być i w centrum miasta. W sumie paru oszołomów w centrum miasta, grająca w planszówkę to dobra promocja idei planszoholizmu :)

Share

Comments 7

 1. szkoda że nie mam bliżej do Wrocławia bo zmłócił bym waszym bohaterom dupsko ;) jako Overold, a co za tym idzie pomógł w utrwaleniu zasad.
  Dziś najprawdopodobniej też na moim stole zagości Descent po długiej przerwie.

 2. My również dzisiejszy dzień spędziliśmy poza domem. Byliśmy w Jelczu nad jeziorkiem. Marcel był zachwycony ogromem piachu na plaży, a potem spacerek po lesie :) Myślę, że wieczorem jakaś gierka pójdzie w ruch dla ukoronowania tego sympatycznego dnia.

 3. Post
  Author

  Zwracam honor instrukcji. W Quest Guidzie na końcu jest skrót wszystkich zasad, czyli to czego szukałem. Kobra, a Descent wchodzi w rachubę? :)

 4. Fajnie, szkoda że tu gdzie mieszkam nie udało zmontować Grupy do gry, jedynym partnerem pozostaje żona, w wiekrzej grupie zawsze raźniej.
  Mój descent niestety jeszcze się drukuje, mam nadzieje ze ffg zrobi to wmiare szybko. I mała partia battlelore wieczorkiem, albo instrukcja do arkham horrora, znajomi lecą do polski obiecali kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*