Potwór w dom, Przedwieczny w dom ? czyli goście z krypty

scovron Wskazówki 7 Komentarzy

No Gravatar
Witam, przedmiotem tego artykułu będą dwa urozmaicenia które mogą pomóc nieco w waszej grze (zarówno rozgrywce jak i samym przechowywaniu), znanej i lubianej ?Arkham Horror?.

MONSTER CUP:

Pod zamieszczonym adresem znajduje się paczka z szablonem gotowym do wydruku:

http://skroc.pl/84c4

A teraz jak to wygląda I skąd się wzięło. Otóż pewnego pięknego dnia nawiedziła mnie idea że jakoś tak nie przystoi by najgorsze koszmary jakie można sobie wyobrazić wyzierały z kolorowych pudełek które akurat były pod ręką albo jakichś mętnych woreczków bez formy i treści? jak wiadomo potwory powinny wychodzić z wrót albo z krypt. I w tym przypadku skupimy się na kryptach. Model krypty zmąciłem w 3ds po czym szablon porozcinałem w programie pepakura. Ściany naszego nowego mieszkanka dla pomiotów wiecznie śniących zdobią symbole bram wyszukane w najważniejszej pozycji literackiej spisanej przez szalonego Abdula al Hazreda. Samo wieko jest przyozdobione odpowiadającymi znakom każdej z bram pieczęciom (przecież nie mogą się tak goście bez kontroli panoszyć). Części szablonu zostały naklejone na zwykły szary karton i sklejone wikolem.

Monster Cup szablon

W moim wydaniu zamknięcie krypty zostało połączone z jedną z krótszych ścian bocznych, natomiast po przeciwnej stronie pozostawiłem element podtrzymujący wieko by się nie zapadało. Oczywiście istnieje pełna dowolność jak się je dokleja, dlatego pozostawiłem boczne ?ząbki?.
No i oto efekt:

monster cup side

monster cup open

monster cup corner

MONSTER CUP ?Black Goat Of The Woods?:

Wraz z tym dodatkiem okazało się że Czarna babcia Chtulhu z lasu lubi się separować ze swoimi pomiotami. Cóż zrobić, babciom się nie odmawia z racji wieku i mocy. Nadszedł czas na stworzenie przytulnego lokum dla Mrocznych Młodych. Tak i teraz postanowiłem że będzie to krypta. Plan został oparty o sześciokąt który jest także symbolem z babcią powiązanym, do pracy ponownie użyłem 3ds oraz pepakury. Efekt został opatrzony odpowiednimi staruszce symbolami i potraktowany podobnie jak pierwszy produkt czyli wikol i tektura.

Szablon do pobrania:

http://skroc.pl/abbd

I zdjęcia samej krypty:

BGoA monster cup 1

BGoA monster cup 2

BGoA monster cup 3

Tak zmontowane pudełka spisują się non stop w mojej grze. Główny ?monster cup? póki co jest w stanie pomieścić potwory ze wszystkich dodatków. Natomiast gdyby okazało się że następne tytuły będą wymagały więcej miejsca możecie spodziewać się nowej jego wersji.

Miłej zabawy z wycinanką.

Share

Comments 7

 1. Świetny pomysł. Bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie że teraz zawsze jest problem z losowaniem monsterów i z reguły jakąś improwizację odstawiamy. Chętnie coś takiego wykonam, aczkolwiek zastanawiam się kiedy znajdę na to wszystko czas :/

 2. Wydrukowałem sobie i teraz myślę jak to się skleja, kiepsko to będzie bez instrukcji :D

 3. wyglada naprawde świetnie:) lubię majstrowanie przy tego typu rzeczach ale wpadłem na inny pomysł. Mniej nastrojowy, ale za to mały i umożliwiający zachowanie porządku. Wiadomo Ordnung musst sein!

 4. Pomysł mojego męża jest doprawdy interesujący hahaha ech lepiej żeby go tu nie przedstawiał, bo mi wstydu narobi ;)

 5. Post
  Author

  @Arturion
  hmm w sumie mogłem jeszcze coś w stylu który element do czego dorzucić, ale wydawało mi się że ząbki i zagięcia są na tyle znaczące że się nie przyda.

 6. Ja tam do HA wolę na potwory zwykły zielony worek od scrabble, a co najważniejsze można go śmiało upchnąć w pudełku z grą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *