Ja chcę avatara!

mars Wskazówki 9 Komentarzy

No Gravatar

Ponieważ dostałem zapytanie jak dodać swój avatar na naszym blogu, więc postanowiłem zrobić szybko krótki tutorial. Pewnie na necie jest, ale nie lubię kopiować (jak nie muszę) :)

Po pierwsze wchodzimy na stronę pl.gravatar.com.

Klikamy „Uzyskaj swojego Gravatara już dziś

Pojawi się strona, gdzie zostaniemy spytani o naszego maila (musimy podać ten adres pod jakim zarejestrowaliśmy się na planszoholiku). Klikamy „Zarejestruj się„.

Pokaże się potwierdzenie, że na nasz adres (podany przed chwilą) został wysłany mail w celu potwierdzenia naszej rejestracji.

Dostaniesz maila o podobnej treści do tej poniżej. Musisz kliknąć w pierwszy link, lub skopiować go do paska adresu w przeglądarce. W ten sposób potwierdzisz rejestrację.

———————————————————————————————–

Welcome to gravatar!

To activate your account, simply click on the link below or paste into the url field on your favorite browser:

http://pl.gravatar.com/accounts/activate/adres%40email.pl/jakieśnumerki

By signing up for a Gravatar account I acknowledge that I have read and agree to the Terms of Use and Privacy Policy located at the following link:

http://pl.gravatar.com/site/terms-of-service

The activation link will only be good for 2 weeks, after that you will have to try again from the beginning. When you visit the above page, you’ll be able to set your password and create as many gravatars as you like, all for free!

If you have any questions about the system, feel free to contact us anytime at support@gravatar.com.

The Gravatar Team,
An automattic joint.

——————————————————————————————

Po kliknięciu w link z maila znajdziemy się na stronie gdzie „rozpoczynamy kończenie” procesu rejestracji. Podajemy nazwę użytkownika i dwukrotnie hasło.

Po tym kroku będziemy mogli już przejść do dodania zdjęcia lub grafiki. Wybierz linka „Kliknij tutaj i dodaj jakiś obrazek„.

Następnie wybierz skąd chcesz wgrać grafikę (ja wgrywałem z dysku i polecam tak zrobić).

Następnie podaj gdzie na dysku masz obrazek i kliknij „Kontynuuj„.

Pokaże się pole gdzie będziecie mogli okroić trochę swój avatar – musi być kwadratowy. Jeśli wasza grafika nie była kwadratowa to wybierzcie co powinno zostać i kliknijcie „Przytnij i zakończ„.

Ostatni krok to wybranie kategorii (ratingu) swojego avatara. Jeśli jest on przyzwoity to wybierzcie po prostu „G„. W ten sposób Wasz avatar wyświetli się na każdym portalu korzystającym z gravatara bez problemu. Nie będę wnikał jak to działa – na naszym blogu wyświetlamy każdy rating.

I już, teraz zgodnie z teorią powinniście się cieszyć ze swojego pięknego avatara na planszoholiku.

Zaletą systemu gravatar jest to, że raz rejestrując maila w systemie i przyporządkowując do niego grafikę, będziemy mogli korzystać ze swojego avatara na wszystkich portalach/blogach/forach korzystających z tego systemu.

Czekamy na nowe twarze :)

Share

Comments 9

 1. trza te instrukcję rozpowszechnić, bo wydaje mi się, że znajdzie się wiecej speców, którzy nie są w stanie sobie z tym poradzic ;)

 2. Post
  Author
 3. mam problem z avatarem wstawiłem jakikolwiek obrazek coby sprawdzić czy działa, niestety po zmianie na inny nadal mam stary obrazek??

 4. Post
  Author
 5. Ja właśnie dodałem swojego gravatara. NIestety mam wciąż szare tło na forum. A w opcjach profilu nic nie można ustawić

 6. Post
  Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *