Mr. Jack? A może Mr. Jack in New York?

kobra Ogólne 5 Komentarzy

No Gravatar

Jak już pisałam poszukuję nowej gry. Dziś moją uwagę przykuły dwa tytuły, a mianowicie Mr. Jack i Mr. Jack in New York. Obie są przeznaczone do dwuosobowej rozgrywki czyli to jest coś czego potrzebuję, bo jednak mam zbyt mało gier dobrze się spisujących na dwóch graczy. Trochę nie podoba mi się cena bo ok 120zł, a rozgrywka trwa do 30min. Czyli dużo kasy na tak krótki czas, mam nadzieję dobrej zabawy. Zastanawiam się czym te dwie gry się różnią? Nie chodzi mi tu o fabułę, a o mechanikę gry. Może ktoś wie?

Pozostałe gry które biorę pod uwagę to Hazienda, YS i Alchemicus. Jeszcze trochę poszperam w necie i poczytam. Może uda mi się znaleźć do nich instrukcję i wtedy wybór na pewno będzie łatwiejszy :)

Wybór gry to trudne zadanie. Najłatwiej jest, gdy samemu najpierw się wypróbuje, a potem ewentualnie kupi. Szkoda tylko, że nie zawsze jest to możliwe. Opieranie się na opiniach innych graczy jest niestety często zgubne i do niczego nie prowadzi. Każdy gracz ma inne oczekiwania, więc i opinie będą różne. Aczkolwiek bez nich też ani rusz. Suchy opis gry zazwyczaj w ogóle mnie nie zachęca, a dopiero recenzje graczy podsycają moją ciekawość i chęć posiadania danej gry. Gdybym Was poprosiła o radę co kupić, to prawie na pewno każdy podałby mi inny tytuł. Zamiast tego chętniej przeczytam uwagi na temat wyżej wymienionych gier :)

Share

Comments 5

 1. Grałem tylko w New York i z tego co się orientuję, to w tej wersji plansza cały czas się zmienia a wg mnie to jest dobre. Obejrzyj videocasty Wookiego:
  gryplanszowe.net/videocast/gry-planszowe-u-wookiego-14-mr-jack.html
  gryplanszowe.net/videocast/gry-planszowe-u-wookiego-15-mr-jack-in-new-york.html
  Wtedy pewnie zdecydujesz :)

 2. Hazienda na dwie osoby to zło. Taaaakie pustki na planszy, każdy sobie rzepkę skrobie, żadnej rywalizacji. Grałem tak raz i już raczej nie zamierzam…

 3. A tak przy okazji, integrujcie się z innymi braćmi w nałogu! Wtorek, Piątek, Sobota, to aż trzy dni w tygodniu gdzie możecie wypruwać sobie żyły przy planszy w mieście Wrocław! :D

 4. Jeśli wersje komputerowe Cię nie przerażają, to zajrzyj na mrjack.hurricangames.com Można tam spróbować Mr Jacka (ewentualnie z dodatkiem).
  Gra jest na prawdę bardzo fajna (chociaż Jack ma trudniej), ale jak dla mnie cena jest przesadzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *