Android – dwie instrukcje mamy, może se zagramy :)

mars Ogólne, Wskazówki 38 Komentarzy

No Gravatar

Ponad pół roku temu, kilka dni przed przeprowadzką z Wawy kupiłem Androida. Dwa dni przed wyjazdem drążyłem jeszcze instrukcję a dzień przed wyjazdem zdążyłem zagrać pół rozgrywki z dwoma kolegami z pracy. Zasad nie poznałem dokładnie i później nie miałem czasu już wrócić do tej gry. Nie bardzo chciałem też bawić się w tłumaczenie wszystkiego co napisane na kartach współgraczom. Któregoś dnia zauważyłem na półce w sklepie Androida z napisem „Instrukcja po polsku”. Zdziwiło mnie to i zaciekawiło. W internecie nie znalazłem wersji elektronicznej tej instrukcji. Po założeniu bloga zainteresowałem się ponownie sprawą. Uznałem, że zdobycie instrukcji po polsku zmobilizuje mnie i pomoże zachęcić kilka osób do gry. Nie wnikając w to jak, powiem że udało mi się dostać tę instrukcję. Wcześniej na którejś ze stron wyczytałem, że instrukcja tłumaczona była w pośpiechu i niedbale. Zacząłem czytać i porównywać z wersja angielską i doszedłem do wniosku, że malkontentów u nas pod dostatkiem. Ktoś wykonał kawał dobrej roboty w celu upowszechnienia tej gry. Oczywiście są błędy typu pomyłka płci jednego z bohaterów, ale jakie to ma znaczenie. Ktoś weźmie do ręki kartę i zobaczy, że była to kobieta a nie mężczyzna. Łatwo się przyczepić do wszystkiego, ale samemu to już się nie chce nic robić. Bierność ludzi to choroba cywilizacyjna chyba.

Oczywiście samo wydanie polskiej instrukcji jest obleśne, gdyż jest to zwykły wydruk i to w formacie A5 gdzie oryginał jest na papierze kredowym, full color w formacie A4.

Android - instrukcja

Wszystko jest OK oprócz zbyt małych ilustracji, które często są przykładami ruchu.

Android - instrukcja

Od czego mamy jednak oryginał – wystarczy zajrzeć do niego i już wszystko staje się jasne.

Polskie tłumaczenie ma coś więcej – nie tylko instrukcja jest przetłumaczona, ale i karty biorące udział w grze. W ten sposób otrzymujemy spolszczenie, które powinno nam wystarczyć do rozegrania przyjemnej partyjki w New Angeles.

Share

Comments 38

 1. Spokojnie, najpierw MEQ! Ja muszę od nowa całą instrukcję przeczytać, sporo zasad do przypomnienia, szczególnie że nie znałem ich dokładnie.

 2. Post
  Author

  Znalazłem jeden spory ubytek polskiej instrukcji – brakuje od połowy 7 punktu włącznie do 12 punktu w Przygotowaniu Gry.

 3. Post
  Author

  Hm, wymagałoby to ode mnie sporego poświęcenia. Muszę wziąć instrukcję do pracy, stanąć na środku hallu i skanować wszystko po kolei w międzyczasie odpowiadać zainteresowanym, że skanuję dokumenty dla klienta :)
  Pomyślę, może coś da się zrobić w tej sprawie …

 4. Post
  Author

  Wystarczy, że zostajesz na blogu i czasem się pojawisz urozmaicając konwersację :)

  Nie wiem czy dam radę jutro, jak nie to w poniedziałek spróbuję.

 5. Post
  Author
 6. Post
  Author
 7. nie wiem czy w końcu udało ci się z tą instrukcją ale jeśli tak i mógłbym prosić o kopię będę wdzięczny. Grę dostałem na urodziny i chociaż sam mówię po angielsku to koledzy nie bałdzo. Tak więc ogromna prośba, plis, plis, plis. mirek2605@wp.pl

 8. Post
  Author
 9. Witam

  Popieram to stwierdzenie o malkontentach. Niestety łatwo wytknąć błędy ;/
  Właśnie niedawno odkupiłem do kolegi Androida też nie posiadam polskiej instrukcji do tej gry. Jak widzę nie tylko ja mam taki problem jeśli istnieje jeszcze możliwość podesłania mi wersji elektronicznej byłbym wdzięczny :)
  stukow321@gmail.com

  Z góry wielkie dzięki
  P.S. Jak wrażenia z gry oswojeniu się z grom ??

 10. Post
  Author

  Powiem tak – dobrze, że odkupiłeś :)
  Myślę, że to co Ci wysyłam właśnie, może Ci trochę pomóc ;)

 11. Ja tworze pomoce gracza w wersji pl. Narazie mam skończone awersy, na których są wątki. Na rewers przewidziane jest umieszczenie tłumaczeń kart światła. Jak będzie całość to porozsyłam zainteresowanym ;)
  Przewidywany format a5.

 12. Post
  Author

  To mi pozostaje powiedzieć tylko tyle: We’re two international businessmen on a very important businesstrip!

 13. Jeżeli mogę prosić o ratunek to bardzo proszę o przesłanie tłumaczenia na adres mailowy- elgresk@gmail.com.
  Kupiliśmy grę, napaliliśmy się jak dzieci na lizaka…i odbiliśmy się od instrukcji:(.
  Ratunku! :)

 14. Post
  Author

  Pozwól, że jutro prześlę tę instrukcję, muszę na drugim kompie jej odszukać.

 15. Ratujesz mi małżeństwo:)
  – Kupię Androida!
  – Poradzimy sobie z angielskim?
  – Jasne!
  – Na pewno?
  – Ja sobie nie poradzę?
  Bardzo dziękuję za pomoc i czakam z niecierpliwością.

 16. No to kolejny zadowolony posiadacz instrukcji do Androida. Warto było się kiedyś pofatygować do Barda :)

 17. Czytam sobie bloga od dość długiego czasu, jednak widocznie nie dość długiego, bo od kilku tygodni szukam polskiej instrukcji do Android, A tu już ci! ktoś ją jednak ma ! :)
  Jakbyś znalazł jakiś zabłąkany pliczek ze skanem to byłbym wdzięczny,
  pozdrawiam.

 18. Czy mogę również prosić o przesłanie instrukcji do Adroida PL?

  Serdeczne dzięki z góry!

 19. Witam serdecznie. Ja również, jeśli jest taka możliwość prosiłbym o kopię instrukcji do gry Android w wersji polskiej. Niestety, ale niektóre zasady w wersji ang. są dla mnie zbyt nieczytelne:(
  Mój mail: marcin.wozniacki@wp.pl
  Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam;)!!

 20. Rozdają tu jeszcze instrukcje PL do Androida? :)
  Bo jak tak, to bym poprosił na adres sprzedammorde na gmail.com

 21. cześć, czy jakiś dobry człowiek mógłby przesłać mi polską instrukcję na maila? Z góry bardzo dziękuję: bojan27pdw (małpa) gmail (kropka) com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *