Ile wydajemy na gry – wyniki ankiety

mars Ankiety 6 Komentarzy

No Gravatar

Postanowiłem zamknąć kolejną ankietkę. Mieliśmy możliwość wzięcia udziału w niej i podzielenia się informacją dotyczącą naszej skłonności do wydawania pieniędzy na gry. W pytaniu specjalnie określiłem większy przedział czasu, ponieważ często jest tak, że nie kupujemy np. przez 2 miesiące a potem nagle bach i 200 stówki, albo w ogóle kupujemy 2 razy w roku. Ciężko by  było uśredniać wartość i wydawało mi się to mało intuicyjne i naturalne. Okres roku jest już łatwiejszy do ogarnięcia. Tak było w moim przypadku – zerknąłem na gry kupione na przestrzeni ostatniego roku, przypomniałem sobie ile kosztowały i taadaam! Mam wartość, którą łatwo przyporządkować do odpowiedzi w ankiecie.

Dziękuję osobom uczestniczącym w ankiecie. Trzy głosy były podwójne, ale ma to małe znaczenie. Jak widać większość planszoholików kupuje z pewnością jedną, dwie a może nawet kilka gier rocznie o czym świadczy 41% głosów na 100-500zł. Mamy też prawie 30% osób, które z pewnością stają się szczęśliwymi posiadaczami co najmniej kilku gier w przeciągu roku. Najszczęśliwsi z nas to Ci, którzy przeznaczają ponad 1000zł na gry. To może oznaczać średnią typu 1 gra miesięcznie (do tego dążę :)

Ankieta

Życzę wszystkim, aby mogli głosować zawsze na opcję najwyższą!

Share

Comments 6

 1. Albo z tej, co to się z niej prosi o pudełko, a jak pan wejdzie na drabinę i nic nie widzi, to się kroi jakiś busterek z lady… Widziałem na Discovery… Odcinek „Najbrudniejszego zawodu świata” był wszystkich najgorszych zagrożeniach czyhających na sprzedawców planszówek….

 2. Post
  Author

  Nie wiedziałem, że to taki niebezpieczny zawód :) Czyli można porównać do poławiaczy krabów, albo i gorzej…

 3. Może warto byłoby też zapytać ile jednorazowo ludzie wydają? Tj. jakie mają cenowe preferencje – np. dużo tanich gier po mniej niż 50 PLN czy jak już kupują to prawdziwe molochy za 200 PLNów

  BTW Fajny blog + fajna ankieta (podaj jeszcze ile ludzie Ci wniej wzięło udział) + fajny klimat = dodaje do zakładek :-)

 4. Post
  Author

  Dobra sugestia i to będzie tematem kolejnej ankiety :)

  W tej wzięło udział 60 osób. Ilość uczestników jeszcze niewielka, ale przybywa chętnych do udziału w ankietach, więc będą one coraz bardziej reprezentatywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *