Gry, nowe gry, świeże gry!

arturion Ogólne 9 Komentarzy

No Gravatar

Mam je, mam je! Od wczoraj jestem właścicielem Agricoli, Genui, Zaginionych Miast, Wysokiego Napięcia i Romy. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy! :)

Grałem już w Wysokie i rozegrałem wariant solo w Agricoli (ah, ten wrzask radości, MAM WARCHLAKA!), jednak w Agri osiągnąłem oszałamiający wynik -18 punktów (tak MINUS). Nie wiem co robiłem, źle, no może to że nie miałem żywności w pierwszych żniwach, a pod koniec gry miałem jedno pole uprawne. Teraz zadam wam pytanie, licząc, że w Agricolę graliście. Mianowicie z genialnej, epickiej, boskiej, wybitnej, arcywspaniałej instrukcji nie udało mi się wyczytać kilku rzeczy dotyczących kart małych usprawnień. Jak już buduje sobie usprawnienie i na ręce mam 6 kart to od razu ciągnę kolejną kartę, czy na coś czekam czy jak? To samo jeżeli chodzi o pomocników, a także czy jak zatrudnię pomocnika to on mi do końca gry stoi?
Gra jest bardzo fajna tylko to skomplikowanie nieco mnie przeraża.

Wysokie napięcie również bardzo mi się spodobało, jutro rozegram w kolegami i rodzicielem partię 5 osobową więc może być ciekawie.

Share

Comments 9

 1. Ja w Agricole grałam raz, więc na pewno nie pomogę. Natomiast wiem, że czytuje tego bloga co najmniej jedna osoba która ma tą grę w małym paluszku.
  Daj znać jak poszło w Wysokie Napięcie, może jakieś zdjęcie?

 2. Z tego co pamiętam małe usprawinienia wybierasz z tych co na początku wylosowałeś. Pomocnik czy stoi tego nie wiem, ale raz zatrudniony działa do końca (chyba, że ma napisane, że robi coś jednorazowo, lub robi coś wiele razy, ale za opłatą dodatkową).

 3. A tak w ogóle to zazdroszczę nowych gier :) Napięcie i Agricolę mam, ale reszta też by się przydała :D

 4. Post
  Author
 5. Post
  Author

  Tak więc przez całą grę mogę korzystać tylko z tych 7 małych usprawnień?

 6. Zostałem wywołany więc się odzywam jako ekspert Agricoli… Na początku gry każdy gracz dostaje 7 małych usprawnień i 7-iu pomocników na rękę. To jest jego zestaw startowy i z takim kartami pozostanie do końca gry, nie ciągniemy nowych kart. Jeżeli zagra którąś z nich (kupi małe usprawnienie lub zatrudni pomocnika) wykłada przed siebie na stół i dopiero od tej chwili będzie czerpał korzyści z tej karty do końca gry. (Karty, które gracz ma na ręce nie są jeszcze „aktywne”). Trzeba zwrócić uwagę na karty usprawnień z dwoma strzałkami, które po wykorzystaniu należy przekazać graczowi po prawej, który umieszcza tę kartę w swoim „wachlarzu”. A tak w ogóle arturion to proponowałbym kilka pierwszych partii rozegrać bez kart małych usprawnień i pomocników czyli w wersji familijnej- mniej jest skomplikowana i łatwiej zakumać mechanikę. pozdrawiam, w sprawie Agricoli odpowiem na każde pytanie!!! :))

 7. Stanley to główny pocinacz Agricolowy :) Ponoć możesz się pochwalić figurkami wykonanymi specjalnie na potrzeby gry :) Może chciałbyś się z nami podzielić jakimiś fotkami?

 8. Post
  Author

  Czyli nie ciągniemy, szkoda, tych kart jest tak dużo że aż chce się je wszystkie bestialsko wykorzystać i położyć obok swojej planszy ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *