Dylematy planszoholika

kobra Ogólne 7 Komentarzy

No Gravatar

Wstępnie ustaliliśmy z Mężem czyli radem :), że kolejną grą którą kupimy będzie jakaś przygodówka. Tylko jaka?? Wcześniej myśleliśmy o jakiejś figurkowej strategii, ale mamy już Age of Empires i na razie figurek nam wystarczy.

Jedną z gier przygodowych jaką znamy to Magia i Miecz. Graliśmy w nią jakieś 6 lat temu. Wtedy jeszcze żadne z nas nie było planszoholikiem i żadne nie spodziewało się, że nim zostanie. Gra nas zbytnio nie wciągnęła, po 2 czy 3 partiach przygoda się skończyła i nigdy więcej do niej nie wróciliśmy. Magia i Miecz to banalna planszówka, zasady zrozumie każde dziecko a samej grze brakuje tego czegoś. Mi ta gra kojarzy się z grami dla dzieci w których rzuca się kostką i rusza pionkiem pole za polem do mety. Tyle, że w Magi i Mieczu zbieramy po drodze min. przedmioty czy czary.

My szukamy bardziej rozbudowanej przygodówki choć zdajemy sobie sprawę z tego, że kości nie unikniemy. Obawiam się, że ciężkie zadanie przed nami bo druga i ostatnia przygodówka jaką znamy – Runebound również nie przypadł nam do gustu. Cóż zobaczymy co kupimy, pod uwagę bierzemy takie gry jak: Claustrophobia, Horror w Arkham, World of Warcraft – gra przygodowa, a ja również zastanawiam się nad Mr. Jackiem ale to już detektywistyczna gra.

Decyzja jest ciężka zwłaszcza, że nie znamy nikogo kto mógłby nam doradzić. Do kupna nowych gier podchodzę z rozwagą, bo zależy mi aby mieć kolekcję złożoną z takich gier do których często i chętnie wracam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to właściwie niemożliwe.

P.S.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Planszoholiczek i i Nie-planszoholiczek które czytają naszego bloga :)

Share

Comments 7

  1. A jeśli chodzi o Horror to wiecie co i jak. Właśnie taka rozbudowana Magia I miecz ze wspaniałym klimatem i ciekawą rozgrywką a kości nie zniechęcają. Osobiście zachęcałbym do Claustrophobii bo miałbym okazję w nią zagrać :)

  2. Post
    Author

    Życzenia były dla -holiczek a nie -holików! No i jak najbardziej złożone z okazji jaka dziś się nadarzyła :) Ja uważam, że każda okazja jest dobra do świętowania i w sobotę wyruszamy z paniami na miasto hehe

  3. Ale ja dzisiaj czułem się jak -holiczka, więc też mi się należą życzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *