Small World – doskonałe wydanie

mars Recenzje 0 Komentarzy

No Gravatar

Tym razem opiszę walory estetyczno-jakościowe gry i tylko na tym się skupię.

Zacznę od tego, że Days of Wonder w ogóle nie ustępuje jakością FFG. Po rozpakowaniu Small World moim oczom ukazała się przepięknie wykonana gra. Śmieszne, kolorowe, komiksowe rysunki, świetna kreska, bardzo dobrej jakości, twardy i gruby, prasowany papier. Wszystko idealnie powycinane i dopasowane. Wczoraj wieczorem porobiłem zdjęcia jeszcze nie wyciśniętych wyprasek, jako że robią super wrażenie.

Small World - wypraska 1

Small World - wypraska 1

Small World - wypraska 4

Small World - wypraska 5

Small World - wypraska 6

Small World - wypraska 7

Small World - wypraska 3

Niestety zdjęcie nie ukazują piękna żetonów, więc zachęcam do kupienia lub udania się na jakiś konwent lub do sklepu i pomacania ich ;)

Po wyciągnięciu żetonów mogłem przystąpić do układania ich w specjalnie przygotowanych przegródkach w pudełku. To kolejna rewelacja tej gry – pudełko jest tak skonstruowane, że mamy zawsze porządek i momentalnie przygotowujemy się do rozgrywki. Jak na razie nie miałem lepiej przygotowanego pudełka (dostarczonego firmowo, z grą). Jedna rzecz mnie dodatkowo poruszyła – wypraski po wyciśnięciu żetonów wkłada się do pudełka, gdzie sprytnie unieruchamiają wszystko, przez co pudełko można obracać do woli i się nić nie rozsypuje :)

Dzisiaj wieczorem rozgrywka inauguracyjna, więc będzie relacja :)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *