Veto!

kobra Ogólne 2 Komentarzy

No Gravatar

Veto! to jedyna polska kolekcjonerska karcianka. Oparta na historii XVII wiecznej Polski, ale także na powieściach Henryka Sienkiewicza i  książkach Jacka Komudy.  Z tego co wyczytałam rozumiem, że każdy z graczy tworzy swoją niepowtarzalną talię z kilkuset dostępnych kart.

Powiem szczerze pomysł bardzo mi się  spodobał. Jest to kusząca propozycja tylko nie sądzę, aby udało mi się namówić moich współgraczy do takiego zbieractwa. Kiedyś na pewno każdy coś kolekcjonował, ale dziś nie ma na to czasu i łatwiej wyciągnąć gotowy zestaw do grania niż tworzyć go przez dłuuugi czas.

Tematyka dla mnie jak najbardziej w porządku, ale niestety historia Polski to dla wielu mało ciekawy temat.  W grze wcielić się  można w takie frakcji jak:  Dworscy, Wiśniowieccy, Radziwiłłowie, Awanturnicy, Osmanowie. Celem gry jest wybranie króla-elekta, a każdy ród szlachecki ma swojego kandydata.  Zestawy startowe oczywiście różnią się miedzy sobą, co  zapewnia inną strategię każdej frakcji.

Do tej szlacheckiej karcianki można dokupić dodatki, w których znajduje się wiele kart dających nowe możliwości. Szkoda tylko, że nie można kupić takich kart jakie chce się mieć w swojej tali. Niestety trzeba się pogodzić z losem i przyjąć z pokorą to co umieszczono w dodatku, na który składają się losowo wybrane karty, które ponoć się powtarzają. Jak dla mnie to ogromny minus, myślałam że sama mogę wybrać jakie karty chcę do kupić do swojej tali. No, ale rozumiem że w ten sposób producent ma większy zysk. To tworzenie własnej talii nieco przypomina mi Dominiona. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że to dwie zupełnie inne gry, ale w obu wygrana zależy od tego jaką talię stworzymy.

Share

Comments 2

  1. Post
    Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *