Age of Empires III: Age of Discovery czy Vasco da Gama??

kobra Ogólne 4 Komentarzy

No Gravatar

Od dziś na prawie 2 tygodnie odzyskałam odrobinę swobody-przyjechała mama i zajmuje się swoim wnusiem :) Ja czasu nie tracąc wybrałam wstępnie dwie gry, które chciałabym mieć! Pierwsza to Age of Empires III: Age of Discovery (32 miejsce w światowym rankingu gier), jest to wersja angielska ale z polską instrukcją.

Jest to planszówka określana mianem euro-game, czyli jest to gra o prostych zasadach, a rozgrywka charakteryzuje się małą losowością. Czyli coś co lubię :) Znalazłam też opinię, iż jest to gra podobna do Puerto Rico. Nawet jeśli tak to ok, bo Puerto jest bardzo dobrą grą. W Age of Empires III są plastikowe figurki kolonistów i statków, w ogóle wydanie robi wrażenie, przynajmniej tak to widać na zdjęciach. Zawsze milej i przyjemniej się gra, gdy oko zadowolone.

Druga gra Vasco da Gama (87 miejsce w światowym rankingu gier)  to planszówka ekonomiczna.

Gra wydaje się być prostą i pięknie wydaną. Polega na wyekspediowaniu statków na wyprawę do Indii, niestety znalazłam opinie iż nie jest to gra porywająca, a  po kilku rozgrywkach może się znudzić.

Obie gry mnie kuszą, ale wiem że mój sknerowaty mąż zgodzi się tylko na jedną. Choć sam już czyta instrukcje i czai się do zakupu Memoir’44 (44 miejsce w światowym rankingu gier), pomimo iż teraz jest moja kolej jest na wybranie gry (staramy się wybierać na zmianę gry jeśli mamy odmienne zdanie).

Ostatnio rad kupił Neuroshime Hex, więc nie dam się namówić na Memoir’44 czyli znów grę dla chłopców!

Gdy zaczynałam pisać tego posta to wahałam się pomiędzy tymi dwiema pozycjami, ale teraz już wiem czego chcę. Chcę Age of Empires III: Age of Discovery!! Mężu co ty na to??

Share

Comments 4

  1. nie no pewnie, skoro już kupiłem sobie grę to mogę sobie teraz z nią usiąść w kącie twarzą do ściany i myśleć jakby było fajnie, gdyby ktoś chciał ze mną w to zagrać. Następną grę kupię sobie na kolejne rocznicowe urodziny, teraz pewnie 50te, no chyba, że będę baaardzo grzeczny to może już za parę lat będę mógł sobie kupić jakąś grę… kto wie, może nawet będą to bierki!

  2. Post
    Author

    Oj rad kupisz sobie Memoir’44, ale pierw kupmy coś co będzie mnie cieszyć :) Nie chcesz sprawić przyjemności Żonce?

  3. przyjemność Żonce to ja mogę sprawić w inny sposób, tańszy ;) nie znaczy oczywiście że gorszy

  4. Ja raczej odradzam Memoir’a – też można się zakostkować. Myślałem o podobnym klimacie Tide of Iron, ale jest prawie dwa razy droższa :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *