Co kupić?! Żale frustrata

kobra Ogólne 4 Komentarzy

No Gravatar

Znów Puerto Rico na pierwszym miejscu w światowym rankingu gier BoardGameGeek, tuż za nim Agricola. Oczywiście pierwsze czy drugie miejsce to w tym przypadku bez różnicy, bo obie gry są świetne.  Obie pozycje są również grami ekonomicznymi i trochę strategicznymi, a przecież dla kogoś kto gra np. w przygodówki, choćby znaną i popularną Magię i Miecz, żadna z gier ekonomicznych nigdy nie będzie warta pierwszego miejsca. BGG nie można więc traktować jak wyroczni. Jasne warto zajrzeć na tą stronę przed kupnem gry, ale jednak to nasze preferencje są najważniejsze.  Ja gdy szukam gry do kupna to czytam sporo recenzji ludzi którzy znają moją upatrzoną planszóweczkę. Wiem czego oczekuję od gry, więc na to zwracam szczególną uwagę. Ostatnio zastanawiam się co tu kupić, najpierw był pomysł aby był to Runebound. Mieliśmy ogromne szczęście bo znajomy rada, któremu również planszówki nie są obce, pożyczył nam na weekend tą grę. Okazało się, że to jest coś ,czego mieć nie chcemy! O wszystkim decydują kości, a gra we dwie osoby ciągnie się niemiłosiernie i jest nudna jak flaki z olejem! Grę oddaliśmy zadowoleni, że nie mamy jej w swoich zbiorach. Następnie pomyśleliśmy, że może tą wyczekiwaną i upragnioną grą będzie  World of Warcraft-  Gra Przygodowa, ale po przejrzeniu instrukcji okazało się, że mechanika gry jest podobna jak w Runebound, więc odpuściliśmy, zwłaszcza że w BGG WoW stoi jeszcze niżej niż pierwsza przygodówka, którą się zainteresowaliśmy. Idea kupna przygodówki upadła :( a tak chętnie pograłabym sobie w coś łatwego i nie wymagającego dużo myślenia. Tylko że rzucanie kostkami przez dwie godziny to nie dla mnie! Nie poddając się, zwłaszcza że mój apetyt się zaostrzył, prawie już się zdecydowałam na Stone Age (25 miejsce na BGG). No ale, gdy doczytałam że to bardzo podobna gra do posiadanych przeze mnie już Filarów Ziemi, to odpuściłam. Tak więc teraz pozostałam z ogromnym apetytem i niestety z pustym talerzem. Pomimo rosnącej frustracji, związanej z tym iż marsowi szybko poszło wybranie i kupno gry (pewno już siedzi ogląda plansze i karty Small World), nadziei nie tracę i szukam nowej gry planszowej.

Share

Comments 4

  1. Odpalajcie jakiś sklep z grami i po kolei przeglądać co mają. Kurcze przecież cała masa gier jest do kupienia :)

  2. Post
    Author

    Pewnie, tylko to nie takie proste jak chce się kupić naprawdę dobrą grę, żeby później nie żałować.

  3. Przyjedźcie na Gralicję II (gralicja.pl). Będziecie mieli okazję przetestować kilka(-naście) gier z ponad 200, które będą dostępne do wypożyczenia. Na pewno znajdziecie coś dla siebie : ))

  4. stone age jednak jest trochę inne niż filary ziemi. te drugie ze względu na małą ilość kart nie nadają się do częstego grania. natomiast w stone age (może ze względu na ubogą fabułę) gra się wyśmienicie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *