Cywilizacja: Poprzez Wieki – Szkolenie

kobra Rozgrywki 2 Komentarzy

No Gravatar

Rozegraliśmy dziś z radem partyjkę Cywilizacji Poprzez Wieki. Do tej pory graliśmy w uproszczoną wersję, bo nigdy nie było czasu na dokładne zapoznanie się z instrukcją. Niestety pomimo wnikliwego zapoznania się  z zasadami rozszerzonej wersji, nie poszło zbyt łatwo. Wiele niejasności wyjaśniło się w trakcie gry, więc potraktowaliśmy to jako szkoleniową rozgrywkę. Następna będzie już zgodna z zasadami i zapewne znacznie lepiej nam pójdzie. Ta gra daje wiele możliwości, ale najpierw trzeba je dobrze poznać, a to wymaga dużo czasu.

Share

Comments 2

  1. tak to prawda, potwierdzam grałem, ale najpierw spędziłem długie godziny czytając instrukcje wersji zaawansowanej rozgrywki. Okazuje się, że mozna sobie to przeczytać, niby zrozumieć, a o co tak naprawdę chodzi dowiemy sie, jak zastanowimy się co jest bardziej logiczne i jak powinna się gra toczyć. Zastanawia mnie tylko jedno, czemu instrukcja w wersji podstawowej jest napisana prosto, przejrzyście i w zasadzie od pierwszych wersów wszystko jest jasne natomiast wersja zaawansowana, która chyba powinna bardziej klarować co i jak w grze, wprowadza chaos. Najlepsze instrukcje to takie, które prowadzą przez rozgrywkę, pokazując co może się wydarzyć. Jak na te wydarzenia zareaguje gracz? To już zależy od niego! Proste przykłady + rysunek + trochę tekstu = instrukcja.
    Może za jakiś czas zbiorę się w sobie i przeczytam instrukcję dla wersji pełnej gry… jak znajdę dzień wolnego chyba :D
    P.S. Najlepsze i tak było ciasto przygotowane przez Żonę.

  2. Dla wersji uproszczonej – prosta instrukcja, dla wersji zaawansowanej – instrukcja zawiła. Toż to się samo w nazwie zawiera :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *