Niby Puerto Rico a na dworze -10 stopni

mars Rozgrywki 3 Komentarzy

No Gravatar

Wybraliśmy się na granie i żeby nie pójść z pustymi rękoma wybraliśmy jedną z naszych gierek. Jakoś tak naszła nas ochota na ciepłe klimaty (zima nie powinna istnieć wogóle), a że dawno nie graliśmy w Puerto Rico to wybór był oczywisty. Mówiąc dawno temu mam na myśli bardzo dawno, gdzie jednostką są miesiące w ilości około kilkunastu. Jakoś tak nie było po drodze do Puerto Rico (może gdyby jakieś tanie linie lotnicze były) mimo, iż bardzo lubię tę grę i uważam za jedną z najlepszych. Zawsze albo mieliśmy nową grę i była na topie albo ktoś chciał grać w coś innego. Tym razem to był po prostu zew i musieliśmy zagrać właśnie w tę grę.

Rozgrywka 4 osobowa, krótkie przypomnienie zasad i jechane. Już po pierwszej zmianie gubernatora wszyscy przypomnieli sobie zasady i gra stała się bardzo przyjemna. Po tak długiej przerwie byłem bardzo zadowolony z gry i najważniejsze – podobała mi się jeszcze bardziej niż kiedyś. Wszystko szło płynnie a ja wyluzowałem z przygotowywaniem strategii na ileś tur w przód i może dlatego tak mi się podobało :) Niestety byłem dopiero trzeci na koniec (51:49:47:44), ale gra sprawiła mi czystą przyjemność.

Gra odbyła się na ławie o niewielkich rozmiarach, co również jest plusem w tej grze. Nie trzeba olbrzymiego stołu lub podłogi, żeby pomieścić wszystko.

Puerto Rico - rozgrywka

Share

Comments 3

 1. Uzupełniając:
  Wymiary ławy 1005/505/525mm, a blat 20mm grubości, fornirowane, lakier bezbarwny z połyskiem. Noga fi 50mm, prosta. Materiał nieznany.
  Gra bardzo fajna, w końcu nie byłem ostatni:) i są na to dowody w postaci zdjęć!. Lewy górny róg to moje królestwo!

 2. Ja mam podobne odczucia co do tej gry jak mars, a mianowicie pierwsze spotkanie z Puerto Rico nie było nawet w połowie takie fajne (moja polonistka nie pochwaliłaby używania słowa fajny-bo to tak naprawdę nie wiele mówi no i to język potoczny) i jak to ostatnie. Zaskakujące że po tych nastu miesiącach przerwy, wszyscy błyskawicznie przypomnieliśmy sobie zasady i rozgrywka potoczyła się sprawnie. Gra jest naprawdę warta grania!

 3. Post
  Author

  Sorry rad, ale lewy górny róg należy do zwycięzcy. Ty miałeś prawy górny róg :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *